Piotr Gontarczyk | 25 listopada 2015, 04:54

Unijna Szmata kontra Wielka Polska

Unijną szmatę wyprowadzić kazała Beata Szydło. Lud się cieszy. Lud szczęśliwy. Polska flaga najpiękniejsza! Tak powiedziała pani Szydło. Szmatom mówimy NIE!

Zastanawiam się nad tym, po co podnóżek prezesa Kaczyńskiego ogłosił taką zmianę? Biało-czerwona jest najpiękniejsza. Tak powiedziała, zapytana o powód zniknięcia flag unijnych. No i tu wisimy na polaczkowatym poczuciu miernej wartości z domieszką gnojowego patriotyzmu. Zawsze musi być "ten gorszy", to "to gorsze", to "niepolskie". Co komu bowiem szkodzi to, że prezes Rady ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, państwa członkowskiego Unii Europejskiej, czerpiącego z tego faktu wymierne korzyści, występuje mając w tle biało-czerwoną i flagę unijną? Czytam komentarze na Niezależnej.pl, z którym grzmi "teraz Polska jest Polską!", "nareszcie koniec z dyktaturą Brukseli!", no i nasuwa mi się pewna konkluzja. Drobna informacja: nawet tzw. eurosceptyczny David Cameron do tak gównianego zabiegu dla prostego ludu się nie posunął i występuje na tle flagi Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej. Może tam "duma, duma, narodowa duma" nie jest tak naprawdę syfem w kałuży, na który nabiera się najniższy intelektualnie segment narodu?

Prawo i Sprawiedliwość, jako partia o ideologii nawiązującej do komunizmu, uznała najwyraźniej, że "zgodnie" z poglądem Piłsudskiego, kury szczać prowadzać, to największy zaszczyt. Lud się cieszy, lud chwali. No ale co? Czy usunięcię flagi Unii Europejskiej uwalnia uciskaną Polskę z kajdan obrzydliwej Brukseli? Do tej, do której sami Polacy chcieli? Nie. I tu jest sedno problemu. Ujawnia on podstawę "polskiego patriotyzmu", rozumianego przez PiS, Kukiza i tzw. narodowców. Wywalmy "ICH" flagę, niech nie zaśmieca naszego, polskiego, jakże czystego podwórka! Będziemy mieli od tego +100 do patriotyzmu! No ale kasiorkę z tej wstrętnej Unii to się brało latami, prawda? Przypomnę, że to właśnie PiS w 2005 roku objął władzę, gdy do Polski mogły zacząć napływać największe dotacje z UE.

Unia Europejska może i ma swoje problemy. No ale czy taka radość z usunięcia jej flagi z KPRM może stanowić odpowiedź w postaci "W POLSCE JEST CUDOWNIE! BEZ WAS!". Naprawdę? Aż tak wielkim zwycięstwem nad tą straszną UNIĄ jest pozbycie się jej flag? Czyż to nie polski naród był zawsze pierwszy do walki?! No i co? Wielkim zwycięstwem jest USUNIĘCIE FLAG Z KPRM?! Och! Co za victoria!!!

Trochę dziwię się, a trochę nie, że w polskim społeczeństwie, złaknionym tak naprawdę powrotu do komuny (państwo przyjdzie, państwo da, np. 500 zeta na dziecko, itd.), poczucie dumy narodowej jest tak wielkie, że za tak znaczące zwycięstwo niektórzy uznają to, że tzw. szmaty ktoś usunął. Naprawdę. Czy aż tak nisko cenią się tzw. patrioci? Pokazać UE naszą narodową dumę poprzez usunięcie flag?! No a może by tak nabrać odwagi i się z Unii usunąć?! Co? Strach oblatuje? Przedstawiciele tzw. Starej Unii mają rację. Polsko, kasę brać się chciało! Tak wygląda polski patriotyzm? Brać kasiorę, ale jednocześnie pluć?

Beata Szydło pouczała, że polskie godło to orzeł biały, a flaga jest biało-czerwona. Tak tłumaczyła usunięcie z KPRM flagi UE. Logicznie rzecz biorąc, to co Beata Szydło powie na to, że w niższej izbie polskiego parlamentu jest godło, flaga i... krzyż? Czy PiS będzie konsekwentny? Oczywiście, że nie. Dlaczego? Dlatego, że polski patriotyzm, w rozumieniu pisowców, to zwykła pokazówka dla ciemnego ludu, który wszystko kupi. No ale niech się cieszy. Wielkie zwycięstwo. Pozbył się flag UE, do której należy, i z której czerpie od lat korzyści. Prosty lud się cieszy! Kur#a, z czego? To naprawdę jest powód do dumy? Aż tak nisko się cenicie? Na poziomie "szmaty?, jak ją określiła nieużyteczna dla społeczeństwa panna Pawłowicz? Jeśli się z tego cieszycie, to pooglądajcie sobie czasem Russia Today. To dla Was wzór do naśladowania. Igrzyska dla ludu. Durnego ludu, o którym Bismarck (znana postać w moim rodzinnym Słupsku) powiedział "dać im wolność, a sami się wykończą". Może miał rację? Ostatnie wybory pokazują, że ciągota ku komunie jest wciąż silna. Sęk w tym, że komunę ubiera się w płaszczyk "wolności". Reglamentowanej. Jak na kartki. PRL wciąż żywy, choć oficjalnie nienawidzony. Mówił o tym świeżo upieczony minister Kultury i dziedzictwa narodowego.Jedne wartości, jedna kultura, jedna norma narodowa. Czy aby nie też ein Fuhrer? Najbardziej dumny naród Europy, o ile nie świata, boi się wyzwań? Jak słaby być musi, skoro boi się wszystkiego, a za wielki sukces uznaje usunięcie paru metrów kwadratowych płótna?

pic

Komentarze
wrekawek
25 listopada 2015, 07:45
Chcesz zdjęcia Camerona występującego bez unijnych flag w tle?
16
Pioy
25 listopada 2015, 11:06
Chyba się musimy przyzwyczaić do 4 lat spamu smutnego leminga na blogu pclab, gdzieś przecież trzeba wylewać swoje frustracje :E
14
Buksior
25 listopada 2015, 11:13
wrekawek (2015.11.25, 07:45)
Chcesz zdjęcia Camerona występującego bez unijnych flag w tle?


Camerona, Merkel, Orbana i można by jeszcze pewnie dalej wymieniać :E
5
wrekawek
25 listopada 2015, 11:29
Buksior (2015.11.25, 11:13)
wrekawek (2015.11.25, 07:45)
Chcesz zdjęcia Camerona występującego bez unijnych flag w tle?


Camerona, Merkel, Orbana i można by jeszcze pewnie dalej wymieniać :E


W sumie to też i Tuska, Komorowskiego, Kopacz. Zresztą flagi sobie mogą jakiekolwiek stawiać - ważne jakie będą ustawy przepychać.
5
EntuzjastaKpiny
25 listopada 2015, 11:36
Krysia bezużyteczna? Panie autorze, toż to stek kłamstw
-2
Makavcio
25 listopada 2015, 12:13
EntuzjastaKpiny (2015.11.25, 11:36)
Krysia bezużyteczna? Panie autorze, toż to stek kłamstw
Dostarczanie doznań kabaretowych dla najpaskudniejszego pospólstwa trudno nazwać 'użytecznością'.

Nie ma w tym tekście zdania, z którym bym się nie zgodził i którego bym już kiedyś także nawet w okolicach PCLaba nie wygłosił przy takiej czy innej okazji, ale trochę dziwi mnie taki wpis w miejscu, które chyba przynajmniej teoretycznie powinno zajmować się technologią. Wszedłem tu ze strony głównej portalu.

Warto rozdzielać takie dziedziny życia, bo zaraz polaczkowie obsrają nawet te tematy swoją knajacką polaczkowością i nie będzie można nawet o procesorach porozmawiać bez księdza prowadzącego. Kilka portali od roku czy dwóch trzeba było zacząć omijać, bo polactwo się w nich zalęgło w ilościach gorszych od plagi szarańczy. Tyle polactwa i polaczkowatości wszędzie ostatnio, że można odnieść wrażenie, że Polacy wymarli. Albo wyjechali na zmywak, co bardziej prawdopodobne. Gorszy pieniądz zawsze wypiera lepszy. Kiedyś zrusyfikowana część narodu miała jeszcze jakieś opory przed pokazywaniem się w pełnej krasie, ludzie z narodowo-socjalistycznymi sympatiami wstydzili się swoich korzeni mentalnych w NSDAP i PZPR. Teraz prezes już bez żenady jedzie Goebbelsem, a ministrowie, ku uciesze gawiedzi, napadają na teatry i rodziny osób w nich pracujących. Ba, na sztandarach na ulicach 'polska dla polaków'.
4
bv6t7
25 listopada 2015, 13:14
Do poziomu profesora jeszcze sporo brakuje.
http://kwejk.pl/obrazek/45925/slownik-niesiolowskiego.html
To nie problem flag, tłum 10 osób obecnych na #KOD trzeba odreagować ;)
-3
Buksior
25 listopada 2015, 13:24
wrekawek (2015.11.25, 11:29)
Buksior (2015.11.25, 11:13)
(...)


Camerona, Merkel, Orbana i można by jeszcze pewnie dalej wymieniać :E


Zresztą flagi sobie mogą jakiekolwiek stawiać - ważne jakie będą ustawy przepychać.


Dokładnie. A jakie konkretnie to będą, to zobaczymy.

Na razie można zaobserwować, że u niemałej części obecnych lub byłych wyborców PO i lewicy uaktywniły/pojawiły się zaburzenia psychiczne.
-1
kult5
25 listopada 2015, 14:37
Panie Piotrze więcej luzu!
Za 4 lata następne wybory, jeśli poza chowaniem flag UE w szafach PIS nie pokaże nic konstruktywnego to wyborcy im podziękują. Ale wygrali ostatnie wybory i mają prawo zaprezentować własny styl, swoją wizję Polski.
To co każdemu radzę to wyzbyć się kompleksów.
Jestem Polak katolik, nie jestem złodziejem samochodów, nie jestem alkoholikiem, nie biję żony i dzieci. Nie wstydzę się za Kaczyńskiego, Kopacz, Komorowskiego, Tuska.
Głowa do góry i do przodu...
11
komisarz
25 listopada 2015, 16:05
Co za smietnik. Kolejny sfrustrowany wpis czlowieka ktory przepisuje partyjne wytyczne z kartki, a wiedze o swieci czerpie z jednego tytulu medialnego. Flaga? Serio?

Po co robic takie polityczne szambo na portalu technicznym? Wyzal sie w smietniku lud ostatecznie watku politycznym. Takie wpisy zniechcecaja czytelnikow, np. mnie, ktory nie zyczy sobie wpisow politycznych.
0
*Konto usunięte*
25 listopada 2015, 16:37
Tak wygląda polski patriotyzm? Brać kasiorę, ale jednocześnie pluć?Sporo osób dostaje wszystko, a płaci nic (nie mam nic przeciwko temu nawet- aka solidarność społeczna)... równocześnie pluje na...
... wszystkich, wszystko i tu ogólnie coś mi przeszkadza. Takie prymitywne przerzucenie swoich niepowodzeń na rządzących.

Generalnie bardzo dużo Polaków jest odpowiedzialnych pragmatycznych, mają dużą świadomość, poczucie odpowiedzialności i uczciwości...
Oni nie potrzebują tych 500zeta, oni nie chodzą 5x w miesiącu do POZ-u
Oni potrzebują przedszkoli, żłobków (bo fizycznie ich nie ma), oni potrzebują policji, sprawnego sądownictwa, sprawnej służby zdrowia i by nie poświęcać ani minuty nie potrzebne załatwianie wpierdylionów papierków, by mieć pozwolenie, decyzję, zgodę i odstać w kolejce swoje.
Edytowane przez autora (2015.11.25, 17:52)
12
bv6t7
25 listopada 2015, 17:08
nie potrzebują tych 500zeta, Oni? wąska nieliczna grupa lepiej zarabiających ? Ale ta kwota w dużej części zwiększy konsumpcje. Skutkiem czego także i wąska grupa powiększy swoje obroty poza 500zeta. ;)

Co do tego powtarzanego mitu 'dobrodziejstwa UE'
http://www.wprost.pl/ar/317666/Z-kazdego-e...-86-eurocentow/ nie licząc podpierania się komercyjnymi kredytami z banków które w ~3/4 nie są polskie.

To jest takie 500zeta dla firm zachodnich.
Edytowane przez autora (2015.11.25, 17:09)
-2
skorpien
25 listopada 2015, 17:13
@komisarz - nic dodać, nic ująć. Mam dokładnie takie same odczucia. Mogę się tylko podpisać pod Twoją wypowiedzią wszystkimi rękami i nogami.

Serio wszyscy frustraci wiją się ostatnio jak piskorze i najgłośniej krzyczą i psioczą na czym świat stoi, rzygać mi się chce. Pogódźcie się z tym że wasi ulubieńcy sami doprowadzili do tego, że im ludzie już nie ufają.
1
*Konto usunięte*
25 listopada 2015, 17:58
@komisarz nie rozumie, że to nie portal technologiczny to Blog, forma dowolna i autor zwolniony z większego profesjonalizmu itp...
Np. zupełnie coś innego napisałem na mp.pl, a zupełnie coś innego w potencjalnym wpisie na fejsie (nie używam fejsa)...

Vega nigdzie nie pisze, że jest za PO i są jego 'ulubieńcem', ja np. nie jestem za za PiS... to wcale mi nie przeszkadza zgodzić się z tobą, że PO doprowadziła do takiej sytuacji. Nie jestem też za PO. Dla mnie osobiście nie ma partii, która reprezentuje moje poglądy i którą w pełni popierałbym, a najgorsze jest to, że nie mam pewności, że głosuję na profesjonalistów- szczęście w moim okręgu miałem dobrego kandydata... tylko kto tam był na dalszych miejsach ehmm no właśnie twój głos się rozmywa czasem załapie się na gapę ktoś.
Edytowane przez autora (2015.11.26, 07:10)
2
BluFox
25 listopada 2015, 18:47
Widać że Pan Piotr pojechał ostro po bandzie, po 'pandzie' z PiS niczym Niesiołowski ;-)

Witam państwa-program Gość radia zet- dziś gościem jest Stefan Niesiołowski z PO Dzień dobry pani,dzień dobry państwu- wita Monika Olejnik Panie pośle-czy nie czuje się pan źle obserwując spadające notowania PO? Nie-nie uważam,by notowania PO spadały. Ten sondaż mówiący o spadku popularności PO został zrobiony na zamówienie PiS. Jarosław Kaczyński nie może zrozumieć, że PO ma władzę. To już przekracza wszelkie normy-PiS bezczelnie zmanipulował ten sondaż. To kolejne ohydne, kłamliwe, żenujące, podłe, nikczemne, plugawe, obrzydliwe, haniebne, bezczelne kłamstwo PiS-u.…To…to…nie chcę tego nawet komentować…jak Kaczyński z tym całym PiS-em śmie robić jakieś kłamliwe sondaże…Nie…nie będę tego komentował…...Ich trzeba leczyć psychiatrycznie.Tu pomoże tylko psychiatra…Nie chcę tego komentować…. Tak pan uważa?? Tak tak uważam. Czy stanowisko szefa RE dla polskiego premiera uważa pan za sukces?? Tak-uważam za sukces i że to dobre dla Polski.Kaczyński z ta swoja partyjką…już nie chcę używać mocniejszych słów…To,co PiS mówi w tej sprawie to kolejne ohydne,kłamliwe... żenujące,podłe,nikczemne,plugawe,obrzydliwe,haniebne,bezczelne kłamstwo…To…to…nie chcę tego nawet komentować…jak Kaczyński z tym całym PiS-em śmie mówić cokolwiek premierowi.Ich trzeba leczyć psychiatrycznie.Tu pomoże tylko psychiatra…Nie chcę tego komentować…. Czy uważa pan że działania premiera Orbana na Węgrzech są niedemokratyczne? Ten cały Orban to taki ichni Jarosław Kaczyński.To,co PiS mówi w sprawie Wegier to kolejne ohydne,kłamliwe,żenujące,podłe,nikczemne,plugawe,obrzydliwe,haniebne,bezczelne kłamstwo.…To…to…nie chcę tego nawet komentować…Ich trzeba leczyć psychiatrycznie. Tu pomoże tylko psychiatra…Nie chcę tego komentować….
-1
*Konto usunięte*
25 listopada 2015, 22:20
Też nie lubię PiS i mnie denerwują ich głupie decyzje, ale pisania w taki lekceważący i złośliwy sposób o jakiejś osobie jak w tym wpisie blogowym też nie pochwalam. I pomyśleć, że to newsman pclab.pl. Wstyd.
9
koszanty
26 listopada 2015, 00:19
Jeżeli można zapytać to jakie my niby czerpiemy 'wymierne korzyści' z członkostwa w unii? Z tego co wiem to więcej tracimy właśnie z tytułu tego członkowstwa(składki) niż zyskujemy.
2
borizm
26 listopada 2015, 00:35
Widać zupełnie zatraciliśmy tożsamość narodową, skoro ktoś uznał że trzeba unijną flagę zdjąć.
Teraz kierunek: interesy i dobro Polski przede wszystkim, a podlizywanie się Unii w drugiej, albo i trzeciej kolejności.

Chyba już każdy wie, że na wejściu do Unii ostro w Polsce straciliśmy, bo pupolizy i zdrajcy stanu wymachujący ku uciesze tępego pospólstwa nie kiwnęli nawet palcem by ratować polski przemysł i przedsiębiorstwa - skupiali się na takich układach, w które angażując się tarli w trociny dorobek ostatnich dekad, aby tylko wyciągnąć jakiś ułamek wartości dla siebie - gdyby nie nasza przynależność do Unii, nie było by tej pokusy.

To nie tak, że Unia jest zła - my po prostu jeszcze nie dorośliśmy do bycia w Unii. To tak jak ze starszym bratem - niby się opiekuje i kocha, ale jak co do czego przyjdzie, to przechytrzy, albo pobije wykorzystując naszą słabość i głupotę.
1
BluFox
26 listopada 2015, 02:30
Nie zgodzę się z części tego co napisał u góry np: 'borizm'.
Nie chodzi o zatracenie, ale właśnie odzyskanie tożsamości narodowej. Po zabiegu mulit kulti i jestem Europejczykiem (ojczyzna jest wszędzie tam gdzie jestem, bez granic EU, tam gdzie mieszkami itp). Właśnie dużo osób zatraciło swoje przywiązanie do Ojczyzny, wielu z naszych rodaków - będąc w Niemczech wiem jak niektórzy udają że nie są polakami. Niestety wyjazdy za granice, praca która tam się opłaca czyni oziębłymi na tą Polskość - dla nich, już po drugiej stronie, w tym porównaniu z bogactwem finansowym EU, Polska to już tylko widziana jest jako szarą, biedną, bez polotu. Jak to mówił Tusk 'polskość to nie normalność' i ta sama osoba jest kimś w EU, wiesza flagę EU jako pierwszą, a w tle gdzieś tam PL. A przecież za symbole narodowe ludzie ginęli, za sztandarem wojskowy bez namysłu zakładali bagnet na broń i szli na śmierć w imię Ojczyzny, miejsca, przywiązania, wiary, rodziny i tradycji. To lewackie media wyolbrzymiają (nie nawiedzą patriotyzmu) wieszcząc tragizm takiego postępowania PiS, gdy wieszają falę z dumą, inni wbijają ten sam symbol narodowy w ku..ę (Wojewódzki). Patrząc dalej chłodnym okiem - w końcu ile ta unia ma np; zasług historycznych?. Na jakiej podwalinie została zbudowana?, wiary katolickiej nie uznaje, obcych mentalnie i kulturowo przyjmuje bez zgody innych państw - i ja mam ich szanować, wywieszać flagę?. Chyba znając chociaż cząstkową historię naszej Polski - nasz kraj, nasz naród ma się czym szczycić, począwszy choćby od pierwszej konstytucji w EU, kończąc na poświęceniu naszych rodaków w szlachetnej walce o wolność naszą i innych narodów (dywizjon 303, gen. Anders, gen.Maczek). Gdzie NIGDY nie zdradziliśmy nikogo, historycznie i mentalnie, nie tak jak zdradzili nas Alianci, USA, Rosja i Niemcy ponad naszymi głowami napadając np: na Polskie (Pakt Ribbentrop-Mołotow). Polacy pomogli wygrać Bitwę o Anglię, czyli zrobili niemożliwe, a premier Sikorski z rządem polskim mimo że w Londynie domagał się od Churchilla obrony Polski także przez Sowietami, nie otrzymał jej - bo było to wbrew interesom brytyjsko – radzieckim. Był on więc niewygodny i Churchill nie zawahał się go pozbyć w imię dobrych stosunków kształtujących się ze Stalinem.
„Polacy to chciwe hieny Europy”
Winston Churchill
W każdym okresie naszej historii nie gardziliśmy innymi nacjami - Żydzi zostali przyjęcie przez nas, jako jedyne w EU średniowiecznej, tak samo nie zginęło nigdzie więcej ludzi by ratować Żydów niż w PL (za uratowanie Żyda groziła TYLKO w Polsce śmierć z reki Niemców). Można pisać wiele przykładów pozytywnych jak i heroicznych postaw. Nie napadaliśmy na inne kraje by grabić, mordować i zabijać bez powodu, siać zamęt, swoją władze itp. Więc chyba wychodzi na to że flaga jest podstawą potwierdzającą naszą przynależność narodową, którą z dumą można zawiesić przed innymi flagami a ukazującą jednocześnie bogatą historię i wielką szlachetność naszego narodu. Gdy byliśmy pod rozbiorami jedynie Turcja a nie żadne państwo EU upomniała się o nas, jako jedyne państwo Turcja nie uznała rozbioru Polaki, wiec nie wiem po to parcie do EU - a co z innymi krajami?. Przecież Niemcy i Francja też są niby w unii a żyją jak osobne organizmy. I co tak naprawdę reprezentuje sama EU że mamy tak ją szanować, bogactwo finansowe?, czy jej która historia...

'borizm' napisał - 'to nie tak, że Unia jest zła - my po prostu jeszcze nie dorośliśmy do bycia w Unii'. To też jest kłamstwo i slogan = wielka nieprawda, to Unia nie dorosła do naszych przekonań, do przyjęcia naszego bagażu doświadczeń dziejowych, historii, wiary katolickiej...bo myśmy zawsze należeli do EU, jesteśmy prawie że w jej centrum.

Z resztą się zgadzam co do przemysłu itp. Zrobiono z nas murzynów Europy, PO wiedziało że polak nie zdechnie, wyjedzie i będzie pompował pieniądze do kraju...


Edytowane przez autora (2015.11.26, 02:41)
0
michal
26 listopada 2015, 11:26
Generalnie zgadzam się z przesłaniem zawartym w tym wpisie, ale uważam, że forma jest trochę zbyt emocjonalna. I to zdjęcie na końcu niepotrzebne - nie na temat.

Dla mnie flaga UE przede wszystkim wzmacnia pozycję premiera. Premier nie jest przecież tylko przedstawicielem Polski, ale też przedstawicielem władz UE (m.in. Rada Europejska). Także jest to zagranie pod lokalnych fanatyków, które jednoczenie osłabia, w niewielkim stopniu ale zawsze, pozycję premiera i Polski. Pusty, bezsensowny gest.
5
darkmartin
26 listopada 2015, 15:14
Nie chce mi się tego nawet czytać.
Wystarczy zobaczyć jakie autor dobrał zdjęcia.
Zwykła socjotechnika polegająca na ośmieszenie przeciwnika.
Jesteś wspaniałym dzieckiem onetu.
Na słupach pojawiają się czasami czarne głowy ze szpiczastymi zębami.
Wybałuszonymi oczami. To te same metody.
Jednak przez te 8 lat zwolennicy PiS potrafili się zachować z lepszą klasą.
Mimo tylu porażek.
Skoro wszędzie jest taki jazgot to czyjeś interesy muszą być poważnie zagrożone.
Jeżeli UE krzyczy to znaczy, że zaczynamy działać we własnym interesie.
Co im się naturalnie nie podoba w w UE Niemcy są ponad wszystko.
Zobacz sobie np politykę historyczną.
Wojnę rozpętali naziści którzy wymarli jak dinozaury 8 maja 1945 roku.
Nikt nie mówi o Niemcach za to obozy koncentracyjne są polskie
Niemcy wymordowali miliony żydów ale to Polacy mają łatkę antysemitów.
Edytowane przez autora (2015.11.26, 21:33)
2
raximus
26 listopada 2015, 15:28
gontarczyk w formie. Nie dziwię się, że jest wyborcą PO.
Wystarczy przypomnieć, że ani Tusk, ani Komorowski, ani Merkel, ani Cameron, ani Hollande nie występowali ani nie występują z flagą UE. Jedynie Kopacz wprowadziła to, a teraz jest powrót do normy.
Zresztą, kogo obchodzi spór o flagę? Jest tyle innych ważniejszych problemów.
0
*Konto usunięte*
26 listopada 2015, 16:16
raximus (2015.11.26, 15:28)
gontarczyk w formie. Nie dziwię się, że jest wyborcą PO.
Wystarczy przypomnieć, że ani Tusk, ani Komorowski, ani Merkel, ani Cameron, ani Hollande nie występowali ani nie występują z flagą UE. Jedynie Kopacz wprowadziła to, a teraz jest powrót do normy.
Zresztą, kogo obchodzi spór o flagę? Jest tyle innych ważniejszych problemów.

To jak - jesteś prawicowym narodowcem, a jednocześnie wielbisz MS - złe, zagraniczne korpo?
Edytowane przez autora (2015.11.26, 16:16)
4
Goga77
26 listopada 2015, 17:03
świetna diagnoza a flaga unii to symbol matki boskiej...więc gdzie ta religijność pis czyżby pani Szydło planowała nocny rozdział państwa od kościoła BRAWO popieram
1
raximus
26 listopada 2015, 17:59
Dthlfwp (2015.11.26, 16:16)
raximus (2015.11.26, 15:28)
gontarczyk w formie. Nie dziwię się, że jest wyborcą PO.
Wystarczy przypomnieć, że ani Tusk, ani Komorowski, ani Merkel, ani Cameron, ani Hollande nie występowali ani nie występują z flagą UE. Jedynie Kopacz wprowadziła to, a teraz jest powrót do normy.
Zresztą, kogo obchodzi spór o flagę? Jest tyle innych ważniejszych problemów.

To jak - jesteś prawicowym narodowcem, a jednocześnie wielbisz MS - złe, zagraniczne korpo?

Jestem przede wszystkim za prawdą, i rzetelnym dziennikarstwem. Wtedy każdy może ocenić, czy woli PIS czy PO, czy woli Microsoft czy Google czy żadnego z nich.
Rzetelna informacja na temat zmiany flagi powinna być taka jak napisałem, że inne kraje też jej nie mają, albo mają ją tylko wtedy kiedy temat dotyczy spraw UE.
To jak temat pokazuje gontarczyk czy część innych dziennikarzy to tylko robienie gównoburzy. Przegrali wybory, i nie mogą się z tym pogodzić, że nie wygrali, że komuś innemu się udało. Inne tematy jak powtarzanie od tygodnia dzień w dzień tematu porno-spektaklu to identyczne zagranie.
Nie jestem w 100% za PISem, też nie są idealni, nikt nie jest, ale obrzucanie błotem i gównem przez PO dzień w dzień przez 4 lata jest jeszcze gorsze.
Podobnie jest z Microsoftem, możesz ich nie lubić, ale rzetelnie przedstawiaj fakty, bez naginania, kłamania i obrzucania błotem. Każdy sam oceni.
4
BluFox
26 listopada 2015, 20:18
Goga77 (2015.11.26, 17:03)
świetna diagnoza a flaga unii to symbol matki boskiej...więc gdzie ta religijność pis czyżby pani Szydło planowała nocny rozdział państwa od kościoła BRAWO popieram

...a tęcza symbolem przymierza z Bogiem.
Weź idź i nie spamuj durnymi wpisami. Dla lewaków z EU nie ma żadnych symboli religijnych prócz $ i €.
https://www.youtube.com/watch?v=hqL8zW4ike8
-3
Falarek
26 listopada 2015, 21:20
Mnie bawi to rozrywanie szat PO-wców. Bardziej kochają UE niż Polskę bo zostali kupieni za judaszowe srebrniki przez UE. Tusk, Lewandowski, Buzek, Bieńkowska, Boni itp. co ich łączy? Wysokie stołki w Brukseli i gruba kasa. A Polska nie dostaje pieniędzy za frajer. Wpłaca niemałe pieniądze jako składka a ile zostaje wytransferowanych za granicę przez banki i ich zachodnie firmy? Tego chyba nikt nie jest w stanie policzyć. Ogólny bilans raczej nie jest na naszą korzyść.
0
grzegorczyk
26 listopada 2015, 22:19
SunTzu (2015.11.25, 16:37)
Tak wygląda polski patriotyzm? Brać kasiorę, ale jednocześnie pluć?

Generalnie bardzo dużo Polaków jest odpowiedzialnych pragmatycznych, mają dużą świadomość, poczucie odpowiedzialności i uczciwości...

Turbomieszczanie :E Chrystusowie merytokracji.
Edytowane przez autora (2015.11.26, 22:19)
-1
BluFox
26 listopada 2015, 22:33
grzegorczyk (2015.11.26, 22:19)
SunTzu (2015.11.25, 16:37)
(...)

Generalnie bardzo dużo Polaków jest odpowiedzialnych pragmatycznych, mają dużą świadomość, poczucie odpowiedzialności i uczciwości...

Turbomieszczanie :E Chrystusowie merytokracji.


Prawda jest taka że przyszłość należy do nas!. Jesteśmy: jednolici etnicznie, coraz bardziej świadomi sytuacji na świecie i patriotyczni, przywykli do cięższego życia, jeszcze nie tak zadłużeni jak Zachód mimo że biedniejsi - to też jest na plus bo imigranci nie zostaną u nas na socjale tylko prą do 'bogatszych' po kapuchę, a przede wszystkim: mamy w sobie tę wrażliwość na chorobę współczesnego świata, manipulacje 'elit', mediów i poprawność polityczną. No i jesteśmy jednym z większych krajów Europy. Więc naprawdę damy radę. I dobrze byłoby nie dzielić się na PO/PIS/SLD itp tylko uznać że jest taka a nie inna opcja polityczna, przełknąć porażkę przez niektórych ale zawrzeć szyki, zrobić coś, wspólnie, razem dla Polski, nie patrząc na jazgot EU i odbudować ...ją jak Warszawę cegła po cegle :E
Na marginesie: przepowiednie np. ojca Klimuszki mówią, że Polska przejdzie przez cały ten chaos który się zbliża, wzmocniona.
1
MGRIMAR
26 listopada 2015, 23:37
Żebyś TY tępy lewaku napisał się tyle gdy unijna flaga wisiała pośrodku jako symbol dominacji niemieckiej unii nad Polską. Nie podoba ci się patriotyzm i Polska? To zjeżdżaj do Brukseli. Zobacz jak wygląda ich multikulti. Lewackie rządzenie wyszło bokiem. Boją się nawet z domu wyjść.
A POpaprańcowi szmaty unijnej brakuje. Weź ją sobie wsadź tam, gdzie twoje ukochane gejostwo wsadza.
Tolerancyjnym lewakom zawsze tylko krzyż przeszkadza. Róbcie tak dalej a wkrótce wszędzie zawiśnie półksiężyc.
Edytowane przez autora (2015.11.26, 23:38)
5
Buksior
26 listopada 2015, 23:44
BluFox (2015.11.26, 20:18)
Goga77 (2015.11.26, 17:03)
świetna diagnoza a flaga unii to symbol matki boskiej...więc gdzie ta religijność pis czyżby pani Szydło planowała nocny rozdział państwa od kościoła BRAWO popieram

...a tęcza symbolem przymierza z Bogiem.
Weź idź i nie spamuj durnymi wpisami. Dla lewaków z EU nie ma żadnych symboli religijnych prócz $ i €.
https://www.youtube.com/watch?v=hqL8zW4ike8


Od jakiegoś czasu spora część z nich zaczęła miłować półksiężyc.
-1
komisarz
27 listopada 2015, 17:15
SunTzu (2015.11.25, 17:58)
@komisarz nie rozumie, że to nie portal technologiczny to Blog, forma dowolna i autor zwolniony z większego profesjonalizmu itp...


Owszem, nie rozumiem co robia blogi o polityce na pclab. To jest vortal, wiec blogi tez powinny byc tematyczne. A na pewno nie polityczne, bo to krotka droga do szmba, silne meocje, skrajnosc, kontrowersje - przyjaciele przestaja sie odzywac do siebie, a co mowic o tym, zeby dac sobie spokoj z pclablem. Niestety polityczne sklonnosci redaktorow to stara histora, dzialali w jakichs nzsach itp. i tak im zostalo. A wypadaloby wykazac sie profesjonalizmem.

Natomiast interesujace, ze takie sfrustrowane wpisy (rzeklbym - mowa nienawisci, ale brzydze sie takimi propagandowymi zwrotami autorstwa uczniow jerzego urbana) pojawily sie dopiero jak wybory wygrala druga strona. Jak widac sfrustrowani i nienawsitni wyborcy PiS, czy ogolnie prawicy, nie sa ani tak sfrustrowani ani tak nienawistni jak wyborcy PO (aka mlodzi, wyksztalceni, itp). All hands on deck bo demokracja tonie.

Taka dwulicowosc i podwojne standardy sa na porzadku dziennym wrod wyborcow PO (nowoczesnej, lewicy itp).

Np sprawa TK - jak Po robi - cisza, jak PiS robi - wrzask. Sedzie przewodniczay Rzepinski pisze ustawe, chcoiaz nei moze, klamie, ze nie pisal, dopiero sad administracyjny zmusza go do ujawnienia zakresu prac. Teraz ten gosc bedzie ocenial czy dobrze sam napisal. Taki niezalezny, a corka jego i Bronka w jednym zarzadzej pewnej fundacji. Taki niepodlegly, a byl dyzurnym kadnydatem PO na wiele stolkow, na na RPO. Jak sie czyta o obecnym zamachu PiS te lewackie wypociny, to tylko sie czlowiek wkurza. Juz nawet nie dlatego, ze to prawda lub nieprawda, tylko dlatego, ze to cale towarzystwo jest tak skrajnie stronnicze, zaklamane i pozbawione skrupulow. TO jak zlodziej, ktory przylapany na goracym uczynku glosno krzyczy lapac zlodzieja!

Aha co do Suntzu - pitolenie, ze zadna partia go nei reprezentuje, co nie przeszkadza mu na forum i w komentarzach najezdzac na pis i bronic po. Ot, taki niezlezny jak dziennikarz TVN. Nikogo nie popiera. NIkogo. Nikogusikiego

2
Plum
27 listopada 2015, 18:18
No coż Prawo i Sprawiedliwość bierze władzę, urzędy, wpływy.
Platforma Obywatelska stara się skutecznie oczernić swoje przeciwnika politycznego histeryzując i głosno oraz gwałtownie protestując wywierając presję na swojego politycznego oponenta.
Boję się tylko polityki zagranicznej PiS żeby się nie powtórzyly rozwolnienia pana prezydenta czy innych kluczowych polityków jak,przyjdzie przy zielonym stoliku oszwabić słabszych wystawić rachunek silniejszym.
Trzeba dobrego skurwysyna aby się w tych warunkach odnalazł i prowadził skuteczną politykę między silniejszymi i słabszymi.
Józef Piłsudski był takim własnie czlowiekiem i politykiem.
Niestety wielu jego następców to niezbyt rozgarnieci politycy nie potrafiacy skutecznie prowadzić samodzielnej polityki wobec jak to mówią rosjanie 'dużych wujków'. O dziwo Wieslaw Gomułka momentami był takim politykiem mimo że na przykład Beria miał silne zakusy aby go zgładzić czy raczej zamęczyć na śmierć. Być może takie przebłyski miał Wojciech Jaruzelski szlachcic i ziemianin stojacy na czele parti robotniczej.
Partię te obalił szczery robotnik wyjęty jak z gry Nintendo.
Lech Wałesa to niewatpliwie niezwykle sprawny polityk o ogrmonych osiagnieciach.
Kolejnym, moim zdaniem jest Donald Tusk także brutalny i bez sumienia jak,jego wielcy poprzednicy ma wielkie osiągnięcia na niwie politycznej stał się potrzebnym i silnym sojusznikiem najbardziej wpływowej pani polityk na świecie.
Teraz, dzięki swoim talentom,pełni prestiżową funkcję w UE po zakończeniu kadencji niewykluczone ze obejmie kolejna ważną posadę w innej organizacji międzynarodowej, na przykład w ONZ lub nawet FIFA ;-)
Teraz nadszedł czas na przywodctwo pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego ma od 4 do 12 lat na zdobycie silnej wladzy w kraju i wpływów wśród polityków europejskich.
0
Vega
28 listopada 2015, 03:57
komisarz (2015.11.27, 17:15)

Natomiast interesujace, ze takie sfrustrowane wpisy (rzeklbym - mowa nienawisci, ale brzydze sie takimi propagandowymi zwrotami autorstwa uczniow jerzego urbana) pojawily sie dopiero jak wybory wygrala druga strona. Jak widac sfrustrowani i nienawsitni wyborcy PiS, czy ogolnie prawicy, nie sa ani tak sfrustrowani ani tak nienawistni jak wyborcy PO (aka mlodzi, wyksztalceni, itp). All hands on deck bo demokracja tonie.


http://blog.pclab.pl/piotr.gontarczyk/Ewa....z.Superstar,646
Pudło, na PO nigdy nie głosowałem. Z lewakiem też pudło. Zresztą nie jesteś jedyny, bo w komentarzach nie widzę jak dotąd żadnej, krytycznej polemiki merytorycznej, a same wadliwe psychoanalizy, wpuszczanie sobie przeciwnika do jednej szufladki, do drugiej, do trzeciej. Sęk w tym, że wszystkie są puste. Innymi słowy, autora wpisu w nich nie ma. Krzyki i obelgi na puste szuflady są łatwe i wygodne. Pusta szuflada przecież nie odpowie, prawda? Trochę jak ta 'Unijna Szmata'. Szumu sporo, wymiernych korzyści brak.
-1
Vega
28 listopada 2015, 04:43
BluFox (2015.11.26, 02:30)
Nie zgodzę się z części tego co napisał u góry np: 'borizm'.
Nie chodzi o zatracenie, ale właśnie odzyskanie tożsamości narodowej. Po zabiegu mulit kulti i jestem Europejczykiem (ojczyzna jest wszędzie tam gdzie jestem, bez granic EU, tam gdzie mieszkami itp). Właśnie dużo osób zatraciło swoje przywiązanie do Ojczyzny, wielu z naszych rodaków - będąc w Niemczech wiem jak niektórzy udają że nie są polakami.


Nie pomyślałeś, że to dlatego, że stereotyp Polak nie wziął się z nikąd, a emigranci mają problem z walką z tymże? No ale zaraz, obecni imigranci też są obrzucani stereotyopami. Gdzie jest różnica?

BluFox (2015.11.26, 02:30)
Chyba znając chociaż cząstkową historię naszej Polski - nasz kraj, nasz naród ma się czym szczycić, począwszy choćby od pierwszej konstytucji w EU, kończąc na poświęceniu naszych rodaków w szlachetnej walce o wolność naszą i innych narodów (dywizjon 303, gen. Anders, gen.Maczek).


Przypomnij, dlaczego ta pierwsza w Europei KOnstytucja była tak nienawidzona i kto, jaka konkretnie grupa społeczna poleciała do Katarzyny ruskiej po pomoc, aby ta przywróciła dawny ład, sprzed ten Konstytucji? Wiesz kto? To powiedz to wyraźnie, głośno. To będzie ciekawa lekcja historii. Kto stanowił Targowicę.

BluFox (2015.11.26, 02:30)
Gdzie NIGDY nie zdradziliśmy nikogo, historycznie i mentalnie, nie tak jak zdradzili nas Alianci, USA, Rosja i Niemcy ponad naszymi głowami napadając np: na Polskie (Pakt Ribbentrop-Mołotow).


Chciałbyś to sprawdzić. Serio.

BluFox (2015.11.26, 02:30)
Polacy pomogli wygrać Bitwę o Anglię, czyli zrobili niemożliwe, a premier Sikorski z rządem polskim mimo że w Londynie domagał się od Churchilla obrony Polski także przez Sowietami, nie otrzymał jej - bo było to wbrew interesom brytyjsko – radzieckim. Był on więc niewygodny i Churchill nie zawahał się go pozbyć w imię dobrych stosunków kształtujących się ze Stalinem.


Nie ma na to dowodów. To tylko domysły. No i nie tylko Polacy pomogli wygrać Bitwę o Anglię. To Komuna wpajała Polakom, że odegrali niesamowicie niezastąpioną rolę w pomocy zdegenerowanemu, zachodniemu kaptializmowi, który odwdzięcza się krytyką Socjalizmu. Tak, mój drogi, Bitwa o Anglię była jednym z ważniejszych punktów nauczania historii, nad którym pieczę sprawował KC PZPR, bo utwierdzał on lud socjalistyczny w wyższości nad kapitalistami z 'zachodu'. Polacy, owszem, mieli udział w bitwach z Luftwaffe, ale nie tak heroicznie wielki, jak wpajał to PRL.

BluFox (2015.11.26, 02:30)
W każdym okresie naszej historii nie gardziliśmy innymi nacjami - Żydzi zostali przyjęcie przez nas, jako jedyne w EU średniowiecznej, tak samo nie zginęło nigdzie więcej ludzi by ratować Żydów niż w PL (za uratowanie Żyda groziła TYLKO w Polsce śmierć z reki Niemców). Można pisać wiele przykładów pozytywnych jak i heroicznych postaw.


No proszę, a jednak można się przebić. Wrzuć mój poprzedni wpis - piszesz o Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a więc państwowości nienawidzonej przez konserwatystów, religijnych ekstremistów z zachodu i wschodu. No właśnie, Polska niegdyś była kraje otwartym tolerancyjnym i gwarantującym prawa mniejszościom. To właśnie pchnęło twórców Targowicy w łapy carycy Katarzyny, która robiąc z nich polaczkowatych debili dogadała się z resztą i dobprowadziła do pierwszego rozbioru RP Obojga Narodów.

BluFox (2015.11.26, 02:30)
Nie napadaliśmy na inne kraje by grabić, mordować i zabijać bez powodu, siać zamęt, swoją władze itp.


Really? Co miałeś z historii? 2? 2 na szynach? Dodanie 'bez powodu' to świetny zabieg uniku. Sorry, ale w każdej napaści zbrojnej jest jakiś powód i wmawianie sobie, że 'my' grabiliśmy tylko z jakiegoś powodu, a INNI grabili nas bez powodu, to już szczyt obłudy. Każdy grabiąc inny kraj, napadając inny kraj, ma jakiś powód.


BluFox (2015.11.26, 02:30)
'borizm' napisał - 'to nie tak, że Unia jest zła - my po prostu jeszcze nie dorośliśmy do bycia w Unii'. To też jest kłamstwo i slogan = wielka nieprawda, to Unia nie dorosła do naszych przekonań, do przyjęcia naszego bagażu doświadczeń dziejowych, historii, wiary katolickiej...bo myśmy zawsze należeli do EU, jesteśmy prawie że w jej centrum.


No tak, bo przecież CAŁY ŚWIAT przed Polską powinien się pokłonić. To nie my nie dorośliśmy do UE, NATO, ONZ, whatever. To ONI WSZYSCY nie dorośli do nas. Naszego bagażu dziejowego. No bo przecież ONI żadnego nie mają! Tylko my mamy i tylko nasz bagaż dziejowy się liczy. A do wiary katolickiej zostaliśmy wepchnięci, siłą. Może to dla Ciebie nowość, ale nasi przodkowie paręset lat opierali się watykańskim wpływom. Reakcja pogańska na lekcjach historii była? Nie? Ciekawe. Chrzest Polski pewnie był w 966 roku? A gdzie są jakiekolwiek dowody? Wiesz że nawet w Watykanie nie ma dokumentów nt. temat? Dziwnym trafem, z tamtego okresu wszystko jest, poza, no właśnie 'ochrzczeniem Polski'. Chrzest Polski zawsze był i jest do dziś wielkim kłamstwem. Nigdy się nie odbył - nie ma na to ŻADNYCH dowodów, ani w Polsce, ani w Watykanie. 'Chrzest Polski' jest tylko propagandową nazwą dla trwającego wieki procesu siłowego nawracania Polan na wiarę, której ci nie chcieli przyjmować. Torturami, paleniem na stosach, grabieniem majątków, itd., itp.

BluFox (2015.11.26, 02:30)
Z resztą się zgadzam co do przemysłu itp. Zrobiono z nas murzynów Europy, PO wiedziało że polak nie zdechnie, wyjedzie i będzie pompował pieniądze do kraju...


Jeżeli naród budujesz na kłamstwie, na niewiedzy, to tworzysz właśnie tych 'tzw. murzynów Europy'. Myślisz że to przypadek, że mieszkańcy Afryki znajdują się najniżej na drabinie rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego? Tam się właśnie wiedzę reglamentuje, a wszystko co trudne do wyjaśnienia wypełnia religią, czy to chrześcijańską, czy to islamską. Wystarczy trafić na podatny grunt.

Abstrahując od dotychczasowej treści, zmierz się z jednym - Polska najsilniejsza była wtedy, gdy realizowano w niej rozwiązania, które dziś pewne kręgi zbierają do jednego słowa - lewactwo. Otwartość, swobody religijne. Polsce przodkowie dzisiejszych 'narodowców' zapewnili Targowicę z ruską carycą, bo im się 'tolerancja' nie podobała, konstytucyjna równość obywateli wobec prawa nie podobała. Owszem, alianci nas sprzedali Stalinowi, który zaprowadził w Polsce nowe poczucie polskości. Szambiarskie, ksenofobiczne, antyeuropejskie. Łatwo wykorzystywane przez populistów, czy to z SLD, czy to z PO, czy to z Samoobrony, czy to z PiS, czy to od Kukiza, czy to z AWS, czy to z PC, czy tu z UW, itd., itd. Dlaczego Niemcy podnieśli się po tym, co zrobili w trakcie II Wojny Światowej? Dlaczego Japonia się podniosła? Dlatego, że narody te zrozumiały, że można walczyć o swoją pozycję nie poprzez gnojenie wszystkich innych. No i wracamy do tej smutnej 'szmaty unijnej'. To jest, moim zdaniem, i to chciałem wykazać we wpisie, czysty populizm, akt bez żadnego znaczenia pozytywnego dla Polski, opium dla ludu. Czy o takie zwycięstwa Polski w UE nam chodzi? Ktoś wcześniej wrzucił obrazek z tekstem Thatcher. W latach 80-tych Margaret miała rację. Ale to była zupełnie inna Unia Europejska niż dziś. Warto też pamiętać o jednym - Wielka Brytania zawsze uważała się za kraj kolonialny, a nie będący częścią czegokolwiek. UE ma swoje problemy. Ma ich mnóstwo. Wywalanie flagi UE z konferencji premiera RP to nie rozwiązanie - to pusty gest dla durnego ludu, który ślepy, ale się cieszy z pyrrusowego zwycięstwa. Nie lepiej zachować flagę i jawić się jako pełnoprawne państwo członkowskie UE, które walczy o swoją pozycję? Nie, o wiele łatwiej jest rzucić wyborcom obrazek - flaga UE won. Tacy jesteśmy silni! Tu nie chodzi o emocje. Tu chodzi o symbolikę. Sam pisałeś o wielkości Polski,w samym centrum Europy. No i jak wyglądamy? Kasiorę chcemy, od lat, no ale na potrzeby ludu, ku uciesze tegoż, usuniemy flagę UE, pokażemy nasz sprzeciw. Tylko wobec czego? No bo jakoś to w wypowiedzi Beaty Szydło nie wybrzmiało.
6
leszek85
28 listopada 2015, 06:19
Bardzo dobry wpis, ale niestety trzeba troche miec oleju w glowie by zrozumiec o czym pisze autor ale widze ze tu pelno naiwnych optymistow siedzi i nawet jakby sie im na leb walilo to by tego nie widzieli.
2
*Konto usunięte*
28 listopada 2015, 08:40
BluFox (2015.11.26, 22:33)
grzegorczyk (2015.11.26, 22:19)
(...)

Turbomieszczanie :E Chrystusowie merytokracji.


Prawda jest taka że przyszłość należy do nas!. Jesteśmy: jednolici etnicznie, coraz bardziej świadomi sytuacji na świecie i patriotyczni, przywykli do cięższego życia, jeszcze nie tak zadłużeni jak Zachód mimo że biedniejsi - to też jest na plus bo imigranci nie zostaną u nas na socjale tylko prą do 'bogatszych' po kapuchę, a przede wszystkim: mamy w sobie tę wrażliwość na chorobę współczesnego świata, manipulacje 'elit', mediów i poprawność polityczną. No i jesteśmy jednym z większych krajów Europy. Więc naprawdę damy radę. I dobrze byłoby nie dzielić się na PO/PIS/SLD itp tylko uznać że jest taka a nie inna opcja polityczna, przełknąć porażkę przez niektórych ale zawrzeć szyki, zrobić coś, wspólnie, razem dla Polski, nie patrząc na jazgot EU i odbudować ...ją jak Warszawę cegła po cegle :E
Na marginesie: przepowiednie np. ojca Klimuszki mówią, że Polska przejdzie przez cały ten chaos który się zbliża, wzmocniona.

Może napisz to inaczej bo może tylko mnie drażnią hasła o tym jak fajnie mieć jedność etniczną w Polsce.
Bo równie dobrze możemy napisać... że jednak nie fajnie mamy w Polsce, bo mamy dużo jest blondasów/rudych. Mamy niejednolity kolor włosów.
Edytowane przez autora (2015.11.28, 08:59)
3
*Konto usunięte*
28 listopada 2015, 08:54
komisarz (2015.11.27, 17:15)
SunTzu (2015.11.25, 17:58)
@komisarz nie rozumie, że to nie portal technologiczny to Blog, forma dowolna i autor zwolniony z większego profesjonalizmu itp...


Owszem, nie rozumiem co robia blogi o polityce na pclab. To jest vortal, wiec blogi tez powinny byc tematyczne. A na pewno nie polityczne, bo to krotka droga do szmba, silne meocje, skrajnosc, kontrowersje - przyjaciele przestaja sie odzywac do siebie, a co mowic o tym, zeby dac sobie spokoj z pclablem. Niestety polityczne sklonnosci redaktorow to stara histora, dzialali w jakichs nzsach itp. i tak im zostalo. A wypadaloby wykazac sie profesjonalizmem.

Też chciałbym zwłaszcza od Vegi więcej artów na temat PC. Niech napisze recenzję jakiejś karty muzycznej czegokolwiek. Tak tak... pamiętam jego arty świetnie się czytało.

komisarz (2015.11.27, 17:15)

Natomiast interesujace, ze takie sfrustrowane wpisy (rzeklbym - mowa nienawisci, ale brzydze sie takimi propagandowymi zwrotami autorstwa uczniow jerzego urbana) pojawily sie dopiero jak wybory wygrala druga strona. Jak widac sfrustrowani i nienawsitni wyborcy PiS, czy ogolnie prawicy, nie sa ani tak sfrustrowani ani tak nienawistni jak wyborcy PO (aka mlodzi, wyksztalceni, itp). All hands on deck bo demokracja tonie.

Taka dwulicowosc i podwojne standardy sa na porzadku dziennym wrod wyborcow PO (nowoczesnej, lewicy itp).

To, że komuś nie podoba się co robi PiS nie znaczy, że jest za PO. Możesz wyjść z takiego założenia? Np. mógł popierać lewicę, razem... wiele innych opcji.

komisarz (2015.11.27, 17:15)
[
Np sprawa TK - jak Po robi - cisza, jak PiS robi - wrzask. Sedzie przewodniczay Rzepinski pisze ustawe, chcoiaz nei moze, klamie, ze nie pisal, dopiero sad administracyjny zmusza go do ujawnienia zakresu prac. Teraz ten gosc bedzie ocenial czy dobrze sam napisal. Taki niezalezny, a corka jego i Bronka w jednym zarzadzej pewnej fundacji. Taki niepodlegly, a byl dyzurnym kadnydatem PO na wiele stolkow, na na RPO. Jak sie czyta o obecnym zamachu PiS te lewackie wypociny, to tylko sie czlowiek wkurza. Juz nawet nie dlatego, ze to prawda lub nieprawda, tylko dlatego, ze to cale towarzystwo jest tak skrajnie stronnicze, zaklamane i pozbawione skrupulow. TO jak zlodziej, ktory przylapany na goracym uczynku glosno krzyczy lapac zlodzieja!

To co zrobiło PO nie było dobre, nikt nie twierdzi inaczej. Pytanie czy to co robi PiS jest lepsze? Ano nie.
Inne paragrafy masz za korupcję, a inne paragrafy masz za morderstwa.
Nie można mówić, że chcesz naprawić korupcję biegając po wawie i mordując wszystkich, którzy przyjmą łapówkę.

Aha co do Suntzu - pitolenie, ze zadna partia go nei reprezentuje, co nie przeszkadza mu na forum i w komentarzach najezdzac na pis i bronic po. Ot, taki niezlezny jak dziennikarz TVN. Nikogo nie popiera. NIkogo. Nikogusikiego

Acha... np. tak ich popierałem jak 'ratowali' górnictwo albo Arłukowicza. Czy za to co zrobili (raczej nie zrobili) z planu wyborczego 2011 r z NFZ?

'Ot taki PiSowy komisarz' który wybiórczo wybiera sobie elementy i na podstawie nich błędnie określa rzeczywistość i nie chce usilnie brać leków. Ma poczucie, że każdy kto powie coś złego na PiS jest z PO albo jest dziennikarzem z TVN-u.--> serio? Mamy tak sobie pisać?
Edytowane przez autora (2015.11.28, 09:13)
3
Tomsto100
28 listopada 2015, 14:02
Vega (2015.11.28, 04:43)

Dlaczego Niemcy podnieśli się po tym, co zrobili w trakcie II Wojny Światowej? Dlaczego Japonia się podniosła? Dlatego, że narody te zrozumiały, że można walczyć o swoją pozycję nie poprzez gnojenie wszystkich innych.

A tak dokładniej to dzięki ordoliberalizmowi, kulturze premiującej przedsiębiorczość i pracowitość i silnej walucie.
0
reddy
28 listopada 2015, 16:03
rofl, dlaczego Niemy i Japonia się podniosły? Bo 'ktoś' im posmarował i pomagał, bo byli potrzebni na zaraz jako silna przeciwwaga dla nowego zagrożenia, bo nie było tam komunistów.
0
Plum
28 listopada 2015, 16:52
No to my
reddy (2015.11.28, 16:03)
rofl, dlaczego Niemy i Japonia się podniosły? Bo 'ktoś' im posmarował i pomagał, bo byli potrzebni na zaraz jako silna przeciwwaga dla nowego zagrożenia, bo nie było tam komunistów.

No to my i,nasz kraj teraz jest potrzebny imto nam smarują ;-)
Jeteśmy skrajną , frontową, graniczną, prowincją imperium Europejskiego i jako 'niepewna' flanka jesteśmy wzmacniani.
2
borizm
28 listopada 2015, 19:40
darkmartin (2015.11.26, 15:14)
Nie chce mi się tego nawet czytać.
Wystarczy zobaczyć jakie autor dobrał zdjęcia.
Zwykła socjotechnika polegająca na ośmieszenie przeciwnika.

Faktycznie Piotr Gontarczyk przeszedł tu samego siebie w epatowaniu nienawiścią na oślep.

darkmartin (2015.11.26, 15:14)

Jednak przez te 8 lat zwolennicy PiS potrafili się zachować z lepszą klasą.
Mimo tylu porażek. Skoro wszędzie jest taki jazgot to czyjeś interesy muszą być poważnie zagrożone. Jeżeli UE krzyczy to znaczy, że zaczynamy działać we własnym interesie.

Właśnie przez działania na rzecz interesów Ojczyzny, ludziom i partiom (głównie PiS) przypina się różne etykietki, ośmiesza, pokazuje tylko drobne wpadki, a pomija się rzeczy ważne. Mówię tu o mediach w rękach zachodnich koncernów, które wszelkie objawy patriotyzmu momentalnie kojarzą z zacofaniem i izolacjonizmem.
Pamiętacie słynne 'Zabierz babci dowód'? To była niesamowita manipulacja i większość dała się nabrać i zagłosowała na zdrajców, lub pospolitych złodziei.

darkmartin (2015.11.26, 15:14)

Co im się naturalnie nie podoba w UE Niemcy są ponad wszystko.

Niemcy potrafią się odnaleźć we współczesnym świecie i widać muszą być od nas inteligentniejsi, że wspierają tych polityków, którzy dbają o interesy ich kraju. My robiliśmy dotąd odwrotnie, patrząc na wycinki informacji prasowych, które sprytnie były dla nas preparowane. Widać to chyba te lata niewoli pod okupacją ZSRR sprawiły, że myślimy jak typowi szabrownicy tamtego okresu, co to co państwowe ukradną i jeszcze się tym szczycą.
Rada na przyszłość: 'Nie patrz na to, patrz na serce!' - lepszy nawet cham i prostak, niż zdrajca i złodziej.

darkmartin (2015.11.26, 15:14)

Zobacz sobie np politykę historyczną. Wojnę rozpętali naziści którzy wymarli jak dinozaury 8 maja 1945 roku. Nikt nie mówi o Niemcach za to obozy koncentracyjne są polskie.

Dlatego Kaczyńscy kładli także nacisk na to, budując w Warszawie muzea, ponieważ naród nie znający swojej historii daleko nie zajedzie, a przedstawiane tam dowody mogą być ochroną przed innymi 'prawdami' o nas.

darkmartin (2015.11.26, 15:14)

Niemcy wymordowali miliony żydów ale to Polacy mają łatkę antysemitów.

Z tego co pamiętam w obozach zginęło tyle samo Polaków Chrześcijan, co wszystkich Żydów, z czego około połowa Żydów to byli też Polacy. Wniosek: w obozach ginęli głownie Polacy, jeśli chodzi o narodowość.
Edytowane przez autora (2015.11.28, 19:45)
-4
cdarek
28 listopada 2015, 23:31
Właściwie to jest pokaz kompleksów. Polska nie znaczy więcej od UE, także usunięcie tej flagi jest umniejszaniem swojej pozycji, a nie odwrotnie. Tego Szydło nie jest w stanie zmienić.

Tym bardziej żałosne, że jesteśmy w UE zgodnie z wolą większości wyrażoną dawniej w referendum, a nawet dzisiaj większością ponad poparciem partii PiS. Widać liczą na to, że niektórym takie tematy wystarczą, nie ma potrzeby działań poza pustymi gestami.

Jak komuś wystarcza, żeby 'swoi' byli na górze, to rzeczywiście sukces - można klaskać, jest osiągnięcie. Ja bym rozliczał 'swoją' partię z czegoś innego.
0
Vega
29 listopada 2015, 05:19
darkmartin (2015.11.26, 15:14)
Nie chce mi się tego nawet czytać.
Wystarczy zobaczyć jakie autor dobrał zdjęcia.
Zwykła socjotechnika polegająca na ośmieszenie przeciwnika.


Pani Beata Szydło na tym zdjęciu wygląda, przepraszam, źle czy jak?
Panna Pawłowicz jest autorką 'unijnej szmaty', z czym się postanowiłem zmierzyć. Faktycznie, mogłem wrzucić zdjęcie z sali plenarnej Sejmu RP, z ostatnich dni, gdy wspomniana panna niemal tańczyła w przejściu pomiędzy sektorami. Pisząc krytycznie o jej 'twórczości' mam wybierać zdjęcia, na których wygląda powabnie i seksownie? Wiesz że w publicystyce ilustracja ma za zadanie uzupełnić treść tekstową, a nie stanowić jej zaprzeczenie? Jeżeli treść jest krytyczna, a ilustracja neutralna lub pozytywna, to powstaje oczywista sprzeczność. Jak przedstawiasz dobry przepis na kotlety ziemniaczane, to dajesz zdjęcie, na którym owe kotlety wyglądają ładnie. Jak przedstawiasz zły przepis, to dajesz efekt tego przepisu, a więc zdjęcie przedstawiające kotlety w złym świetle.

Niezrozumienie tych podstawowych zasad publicystyki to chyba skutek tego, że w Polsce coraz mniej ludzi czyta książki - tak, w nich ilustracje z reguły odzwierciedlają treść i przekaz. Ewentualnie stanowią uzupełnienie treści, ale jeśli np. w tekście mamy postać negatywną, to na ilustracji ta raczej nie wygląda przyjaźnie, prawda? Publicystyka czy blogowanie działa na takich samych zasadach. O ile ktoś wie jak tworzyć przekaz. Ty się nie musisz z takim czy innym zgadzać. Możesz nie czytać. Możesz nie subskrybować moich wpisów. Możesz nie czytać moich newsów. Możesz nie czytać moich artykułów. Możesz w ogóle PCLaba nie czytać, jeśli nie podobają Ci się publikowane treści. Na tym polega wolność słowa, wolność poglądów. Wolność mediów i publicystów. Powtórzę enty raz: NIE MA OBIEKTYWNYCH DZIENNIKARZY. Nie ma. Nigdy nie było, nigdy nie będzie. Każdy ma jakieś poglądy. Dla Ciebie obiektywny publicysta to taki, który przedstawia świat takim, jakim Ty go widzisz. Dla Ciebie nieobiektywny publicysta to taki, z którym się nie zgadzasz. Gdzie więc umieścisz 'faktycznie obiektywnego' i na jakich zasadach go wyłonisz? Nie da się. Nigdy nie byłem i nie zamierzam udawać, że kiedykolwiek będę obiektywnym publicystą, blogerem, cokolwiek. Każdy ma jakieś poglądy, ale w świecie innym niż komunistyczny, bolszewicki, to ktoś taki jak Ty decyduje o tym, komu ufa, a komu nie. Kogo czyta, a kogo nie. Pragnę też zwrócić Twoją uwagę na to, że rozmawiamy na BLOGU, a blog to z natury rzeczy przekaz prywatny. Nawet w ramach PCLaba, publikując własne recenzje sprzętu, co przecież robiłem, uwalniam się od zasad, a więc mogę opisać go tak jak ja chcę, według takich reguł, które sam sobie określam. Lada dzień opiszę ciekawy czytnik e-booków. Tak, to takie urządzenie od książek.
Edytowane przez autora (2015.11.29, 05:44)
3
Vega
29 listopada 2015, 06:29
Tomsto100 (2015.11.28, 14:02)
Vega (2015.11.28, 04:43)

Dlaczego Niemcy podnieśli się po tym, co zrobili w trakcie II Wojny Światowej? Dlaczego Japonia się podniosła? Dlatego, że narody te zrozumiały, że można walczyć o swoją pozycję nie poprzez gnojenie wszystkich innych.

A tak dokładniej to dzięki ordoliberalizmowi, kulturze premiującej przedsiębiorczość i pracowitość i silnej walucie.


I to też jest prawda. Naprawdę, cieszy mnie to, że są ludzie, którzy widzą więcej niż granicę własnej miedzy. Tak, wewnętrzna polityka tych dawnych Państw Osi kompletnie zmieniła wektory. Oba kraje postawiły na rozwój wewnętrzny, bez urazów do czynników zewnętrznych, choć Niemcy akurat mieli sytuację wybitnie trudną, bo przecież połowę ich kraju kontrolował twardą ręką ZSRR. I żeby było smieszniej, to RFN przyjmowało sporo polskich imigrantów, a Japonia do dziś w kulturze światowej najbardziej stawia na... polską. Szopena przede wszystkim. Aby być wielkim, trzeba uczyć się od innych, ale nie od sowieckiej Rosji Putina. Komuna sowiecka wyrządziła polskiej kulturze i tradycji mnóstwo szkód. Sęk w tym aby się od tego oderwać, a nie do tego wracać, jak chce PiS i jego przystawka kukizowa (wypisz, wymaluj, Targowica, w tym ostatnim przypadku).
0
*Konto usunięte*
29 listopada 2015, 09:10
cdarek (2015.11.28, 23:31)
Właściwie to jest pokaz kompleksów. Polska nie znaczy więcej od UE, także usunięcie tej flagi jest umniejszaniem swojej pozycji, a nie odwrotnie. Tego Szydło nie jest w stanie zmienić.

Tym bardziej żałosne, że jesteśmy w UE zgodnie z wolą większości wyrażoną dawniej w referendum, a nawet dzisiaj większością ponad poparciem partii PiS. Widać liczą na to, że niektórym takie tematy wystarczą, nie ma potrzeby działań poza pustymi gestami.

Jak komuś wystarcza, żeby 'swoi' byli na górze, to rzeczywiście sukces - można klaskać, jest osiągnięcie. Ja bym rozliczał 'swoją' partię z czegoś innego.

Wiesz najgorsze jest to, że o tym dyskutujemy... Politycy mimo oczywistości robią rzeczy nietaktowne, nie potrafią się zachować.
Ostatnio miała już wszelkie flagi, symbole narodowe


Mamy flagę EU, Polski, Godło...
Pod godłem nowy symbol narodowy jakieś straszydło. Raz robią z symboliki nie wiadomo jaką demonstrację polityczną, innym razem totalna olewka.
Edytowane przez autora (2015.11.29, 09:21)
0
BluFox
29 listopada 2015, 13:45
SunTzu (2015.11.28, 08:40)
BluFox (2015.11.26, 22:33)
(...)


Prawda jest taka że przyszłość należy do nas!. Jesteśmy: jednolici etnicznie, coraz bardziej świadomi sytuacji na świecie i patriotyczni, przywykli do cięższego życia, jeszcze nie tak zadłużeni jak Zachód mimo że biedniejsi - to też jest na plus bo imigranci nie zostaną u nas na socjale tylko prą do 'bogatszych' po kapuchę, a przede wszystkim: mamy w sobie tę wrażliwość na chorobę współczesnego świata, manipulacje 'elit', mediów i poprawność polityczną. No i jesteśmy jednym z większych krajów Europy. Więc naprawdę damy radę. I dobrze byłoby nie dzielić się na PO/PIS/SLD itp tylko uznać że jest taka a nie inna opcja polityczna, przełknąć porażkę przez niektórych ale zawrzeć szyki, zrobić coś, wspólnie, razem dla Polski, nie patrząc na jazgot EU i odbudować ...ją jak Warszawę cegła po cegle :E
Na marginesie: przepowiednie np. ojca Klimuszki mówią, że Polska przejdzie przez cały ten chaos który się zbliża, wzmocniona.

Może napisz to inaczej bo może tylko mnie drażnią hasła o tym jak fajnie mieć jedność etniczną w Polsce.
Bo równie dobrze możemy napisać... że jednak nie fajnie mamy w Polsce, bo mamy dużo jest blondasów/rudych. Mamy niejednolity kolor włosów.


Ja piszę o grupie etnicznej, a Ty piszesz o cechach danej grupy odwracając kota ogonem, bo wiadomo że nie o to mi chodziło. Więc jakie jest podobieństwo między uchodźcą z Mariupola i Donbasu a Syrii, Afryki?. Tego pewnie nie wiesz bo wszyscy są biednymi 'uchodźcami' i pewnie wszyscy bliscy naszej grupie etnicznej :E


3
StRuNa
29 listopada 2015, 16:29
Pawłowicz o fladze Unii Europejskiej: 'to szmata'. Przypomnę że mieni się wielką katoliczką.
A teraz o samej fladze: 'Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2]. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która w Apokalipsie św. Jana przedstawiona jest na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd[3].'
Piękny pokaz wiedzy i inteligencji ... pani profesor....
....
1
*Konto usunięte*
29 listopada 2015, 16:30
StRuNa (2015.11.29, 16:29)
Pawłowicz o fladze Unii Europejskiej: 'to szmata'. Przypomnę że mieni się wielką katoliczką.
A teraz o samej fladze: 'Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej[2]. Sam Arsène Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która w Apokalipsie św. Jana przedstawiona jest na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd[3].'
Piękny pokaz wiedzy i inteligencji ... pani profesor....
....

i sympatyczna

BluFox (2015.11.29, 13:45)
SunTzu (2015.11.28, 08:40)
(...)

Może napisz to inaczej bo może tylko mnie drażnią hasła o tym jak fajnie mieć jedność etniczną w Polsce.
Bo równie dobrze możemy napisać... że jednak nie fajnie mamy w Polsce, bo mamy dużo jest blondasów/rudych. Mamy niejednolity kolor włosów.


Ja piszę o grupie etnicznej, a Ty piszesz o cechach danej grupy odwracając kota ogonem, bo wiadomo że nie o to mi chodziło. Więc jakie jest podobieństwo między uchodźcą z Mariupola i Donbasu a Syrii, Afryki?. Tego pewnie nie wiesz bo wszyscy są biednymi 'uchodźcami' i pewnie wszyscy bliscy naszej grupie etnicznej :E
Nie odwracam kota ogonem, gdyby było wiadomo to bym się nie pytał. Poprosiłem byś inaczej napisał co masz na myśli...
... napisałeś to w taki sposób, że mam wrażenie, że nie życzysz sobie w naszym kraju ludzi ze względu na ich pochodzenie.

Baa mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że problem będzie narastał. Wkrótce za 'wodą' będą ogromne migracje ludności to co teraz jest to pryszcz.
Edytowane przez autora (2015.11.29, 16:34)
-1
cdarek
29 listopada 2015, 17:25
borizm (2015.11.28, 19:40)

Właśnie przez działania na rzecz interesów Ojczyzny, ludziom i partiom (głównie PiS) przypina się różne etykietki, ośmiesza, pokazuje tylko drobne wpadki, a pomija się rzeczy ważne. Mówię tu o mediach w rękach zachodnich koncernów, które wszelkie objawy patriotyzmu momentalnie kojarzą z zacofaniem i izolacjonizmem.


Marionetkowa pani premier jest działaniem na rzecz czyich interesów?
Taka osoba wycierająca sobie gębę polską flagą umniejsza jej wartość. Główne osiągnięcie polityczne - schowanie pod spódnicą JK. Próbowała dołączyć do PO w 2005, do czego sama się przyznała.

Naprawdę, tylko dlatego, że ktoś sobie powiedział że robi coś dla 'ojczyzny', nie znaczy, że tak faktycznie jest.
0
BluFox
29 listopada 2015, 17:43
SunTzu (2015.11.29, 16:30)


Nie odwracam kota ogonem, gdyby było wiadomo to bym się nie pytał. Poprosiłem byś inaczej napisał co masz na myśli...
... napisałeś to w taki sposób, że mam wrażenie, że nie życzysz sobie w naszym kraju ludzi ze względu na ich pochodzenie.

Baa mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że problem będzie narastał. Wkrótce za 'wodą' będą ogromne migracje ludności to co teraz jest to pryszcz.


Unikasz odpowiedzi na pytanie które zadałem - napisz czym się różnią uchodźcy z Mariupola i Donbasu a ta dzicz z rzekomymi dziećmi i kobietami.. Kto jest bliżej NAM etnicznie, rasowo, kulturowo - bo chyba wiadomo kto jest. Nie rozmawiam czy zamykać granicę na obce nacje, albo jak to napisałeś 'że nie życzysz sobie w naszym kraju ludzi ze względu na ich pochodzenie'
Bo Ty zobaczysz zupełnie co innego, czego NIE napisałem, nawet nie miałem na myśli - że niby uprzedzenia, rasowe, etniczne itp.
Tak macie niektórzy wyprane mózgi przez poprawność polityczną. Nie wolno nawet myśleć że by kogoś nie przyjąć - bo jest to rasizm!. A chodzi tylko o to by przyjmować przygarnąć swoich... ziomków z kresów Wschodnich, a nie na siłę obcych kulturowo ludzi.A co do problemu narastającego to nie moja broszka - bo kto jest temu winien?. Dziękujemy Pani Merkel, Tuskowi i innym z 'propagandowego ośrodka władzy'. Ale przecież nie zdaję sobie z tego sprawy że problem będzie ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=Fs9yDN9K7J0
Edytowane przez autora (2015.11.29, 18:08)
2
Vega
30 listopada 2015, 02:59
BluFox (2015.11.29, 17:43)

Za sto punktów pytanie mam: Czy pan Polko przedstawił źródło swoich rewelacji? Szukałem, nie znalazłem, poza tym, że sobie coś palnął. Bez żadnych podstaw merytorycznych. No tak, ale przecież nie wiedza jest podstawą argumentów. Wystarczy mem internetowy.
-1
*Konto usunięte*
30 listopada 2015, 17:24
BluFox (2015.11.29, 17:43)
SunTzu (2015.11.29, 16:30)


Nie odwracam kota ogonem, gdyby było wiadomo to bym się nie pytał. Poprosiłem byś inaczej napisał co masz na myśli...
... napisałeś to w taki sposób, że mam wrażenie, że nie życzysz sobie w naszym kraju ludzi ze względu na ich pochodzenie.

Baa mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że problem będzie narastał. Wkrótce za 'wodą' będą ogromne migracje ludności to co teraz jest to pryszcz.


Unikasz odpowiedzi na pytanie które zadałem -
napisz czym się różnią uchodźcy z Mariupola i Donbasu a ta dzicz z rzekomymi dziećmi i kobietami..

Gdybym wiedział czym to bym napisał.

BluFox (2015.11.29, 17:43)

Kto jest bliżej NAM etnicznie, rasowo, kulturowo - bo chyba wiadomo kto jest.

I co z tego ma wynikac?
BluFox (2015.11.29, 17:43)
[
Nie rozmawiam czy zamykać granicę na obce nacje, albo jak to napisałeś 'że nie życzysz sobie w naszym kraju ludzi ze względu na ich pochodzenie'
Bo Ty zobaczysz zupełnie co innego, czego NIE napisałem, nawet nie miałem na myśli - że niby uprzedzenia, rasowe, etniczne itp.
Tak macie niektórzy wyprane mózgi przez poprawność polityczną. Nie wolno nawet myśleć że by kogoś nie przyjąć - bo jest to rasizm!

Nie poprawność, a zdrowy rozsądek.
Można myśleć by kogoś nie przyjąć. Oczywiście, że można baa. Jestem za tym, by powstała ogólna polityka, mechanizmy, instytucja tym się zajmująca. Kogo nie przyjmujemy, jak przyjmujemy, jak wywalamy, co jest podstawą do wydalenia z kraju. Chyba nie myślisz, żeby np. kolor skóry, religia, pochodzenie były w kraju tak tolerancyjnym jak Polska podstawą do np. wydalenia z kraju.

BluFox (2015.11.29, 17:43)
[
A chodzi tylko o to by przyjmować przygarnąć swoich... ziomków z kresów Wschodnich, a nie na siłę obcych kulturowo ludzi.

Ale my ich z chęcią przyjmiemy. Od lat ich zapraszamy.
Edytowane przez autora (2015.11.30, 17:52)
-2
Great Cornholio
3 grudnia 2015, 20:02
Pioy (2015.11.25, 11:06)
Chyba się musimy przyzwyczaić do 4 lat spamu smutnego leminga na blogu pclab, gdzieś przecież trzeba wylewać swoje frustracje :E

Zakładasz że konus już za 4 lata odda władzę? Tym razem chyba dopiero jak ludzie wyjdą na ulice.
0
Zaloguj się, by móc komentować