Mieszko Krzykowski | 19 czerwca 2015, 21:36

Sony Xperia Z3+, czy Z3-?

Nazwa Xperia Z3+ sugeruje, że mamy do czynienia z poprawioną Xperią Z3. Ale czy faktycznie ją dostaliśmy? W praktyce okazuje się, że „poprawiona” Xperia Z3 nie tylko tak naprawdę niewiele poprawia, ale też do znanych problemów poprzedników dorzuca zestaw nowych. Jeśli tak ma wyglądać plan Sony na rozwój swoich smartfonów, to stawiam paczkę żelek, że on nie wypali...

Zresztą wygląda na to, że nawet Sony nie do końca wierzy w sukces tego modelu. Ostatnimi czasy firma ta przyzwyczaiła nas do tego, że w każdym roku wprowadza do sprzedaży dwie Xperie Z i pierwszą z nich prezentuje na MWC, a drugą – na targach IFA. W tym roku ten schemat się wykoleił, bo na MWC reprezentanci Sony nie mieli ze sobą żadnego nowego flagowca. Część osób myślała, że może Sony chce się wycofać z projektowania smartfonów, a cześć miała nadzieję, że w zarządzie tej firmy zrezygnowano z odświeżania „zetek” dwa razy w roku.

Kilka tygodni później do sprzedaży (tylko w Japonii) trafiła Xperia Z4, więc obie teorie legły w gruzach. Po kolejnych kilku tygodniach Xperia Z4 zaczęła się pojawiać w kolejnych krajach, ale już jako Xperia Z3+. Taka cichociemna premiera i zmiana nazwy dają trochę do myślenia. Poza tym, Xperia Z3+ jest stosunkowo słabo dostępna i znajduje się w ofercie tylko wybranych operatorów (w Polsce – Orange). Można to różnie tłumaczyć i może jest za tym jakaś głębia, której nie widzę, ale wydaje mi się, że jeśli producent napracuje się nad jakimś sprzętem i jest go pewny, to nie szczędzi pieniędzy na marketing, chwali się nim na wszystkie strony i nie utrudnia zdobycia go. No i nie tłumaczy prasie, że prawdziwym flagowcem jest nadal Xperia Z3, a Xperia Z3+ to taki telefon żyjący sobie trochę obok...

xperia_z3plus_1

Zanim rozpocznę swoją tyradę, napiszę kilka słów o tym co zmieniło się na lepsze. Z zewnątrz Xperia Z3+ wygląda tak, jak wskazuje na to jej nazwa. Osoby pozbawione fotograficznej pamięci mogą początkowo mieć problem z odróżnieniem tych modeli od siebie, ale w Xperii Z3+ faktycznie poprawiono kilka drobiazgów. Po pierwsze, jest ona trochę cieńsza. Co prawda tylko o jakiś ułamek milimetra, ale to czuć i „plus-minus” faktycznie leży lepiej w dłoni. Po drugie, metalowa ramka jest teraz wypolerowana na wysoki połysk, przez co telefon prezentuje się trochę ciekawiej.

xperia_z3plus_4

Po trzecie, Sony nauczyło się robić odporne na wpływ wody i uszczelnione porty mikro-USB, których nie trzeba chować pod zaślepką. Zmiana niby mała, ale w praktyce bardzo ważna, bo niemal całkowicie rozwiązuje problem z wyrabiającymi się uszczelkami poprzednich Xperii (pod klapką schowano miejsce na kartę SIM i miejsce na kartę mikro-SD, więc nie otwiera się jej zbyt często).

xperia_z3plus_6

Po czwarte, frontowe głośniki stereo zostały przeprojektowane i znajdują się bliżej krawędzi obudowy. Po piąte, Xperia Z3+ została wyposażona w 5-megapikselowy przedni aparat. A po szóste, nowy dekoder wideo radzi sobie z plikami 4K zakodowanymi kodekiem HEVC (profil Main). Niezbyt porażająca lista, ale pasująca do nazwy tego smartfona. Gdyby tylko udało się uniknąć większych wpadek i rozwiązać część problemów zwykłej Xperii Z3, to uznałbym Xperię Z3+ za niebyt rewolucyjną, ale jednak uczciwą propozycję. No właśnie. Gdyby.

Co się stało z ekranem...

... i ile czasu jeszcze trzeba, aby Sony zaczęło stosować porządne digitizery i warstwy antyrefleksyjne? Ekran Xperii Z3 nie jest idealny, ale ma pewne bardzo mocne strony w pełni rekompensujące jego niedopisania. Ta jasność. To odwzorowanie czerni. Jakże więc byłem zaskoczony, gdy okazało się, że moja testowa Xperia Z3+ ma gorszy wyświetlacz od Xperii Z3. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to wyraźnie widoczna i skrząca się w słońcu siatka digitizera. Aż poczułem się o kilka lat młodszy, bo ostatni raz widziałem coś takiego we flagowcu chyba ze 3 albo 4 lata temu.

digi

Blast from the past

Drugi problem to właściwie nieistniejące warstwy antyrefleksyjne. Oczywiście każdy smartfonowy ekran działa trochę jak lusterko, ale w niektórych to przeszkadza znacznie mniej, a Xperia Z3+ prezentuje pod tym względem poziom smartfona za kilkaset złotych (choć tym stwierdzeniem obrażam trochę nową Motorolę Moto E i Lumię 640). 

No to może chociaż właściwości ekranu się nie zmieniły? Cóż. Kolorymetr pokazał mi, że gamut jest tu nadal bardzo szeroki, dzięki czemu wyświetlane przez Xperię Z3+ barwy są bardzo intensywne, ale kontrast spadł o kilkadziesiąt procent, a maksymalna luminancja bieli spadła o ponad 100 nitów (a gdy zacząłem się bawić w ustawieniach systemowy suwakami odpowiedzialnymi za balans bieli, aby sprawić, żeby biel przestała być niebieska, to maksymalna jasność spadła poniżej 500 nitów).

120kont

whitelumi

Co tu się stało? Czy tak ma być, czy jest to kwestia tego, że Sony znowu montuje w swoich flagowcach matryce różnych producentów i kupując je nigdy do końca nie wiadomo co się właściwie wyjmie z pudełka? To nadal nie jest jakiś tragiczny ekran, ale gdy porównuję sytuację z Xperii, z tym co w ostatnich latach robi ze swoimi AMOLED-ami Samsung...

Przegrzewający się aparat

Znowu. Problem ten jest znany od kilku generacji Xperii Z i Sony nadal nic z tym nie zrobiło. No dobrze, coś jednak z nim zrobiono: zwiększono jego skalę. Najpierw jednak mała uwaga. Historie opisane poniżej dotyczą wersji oprogramowania Xperii Z3+, która była dostępna w ubiegłym tygodniu. Z tego co mi wiadomo, od wczoraj jest udostępniana aktualizacja OTA, po której nie wygląda to aż tak tragicznie, ale ponieważ już nie mam swojego egzemplarza testowego Z3+, to nie mogłem sprawdzić co dokładnie zmieniono.

Historia 1. Wychodzę do parku w słoneczny, ale umiarkowanie ciepły dzień (około 20 stopni Celsjusza, więc wcale nie jakoś upalnie). Siadam na ławce, przez kilka minut sprawdzam newsy i czytam jakieś artykuły, po czym włączam kamerę i zaczynam filmować w 4K. Minutę później na ekranie pojawia się taka informacja:

overheat1

Po kolejnej minucie nagrywanie zostaje przerwane.

Historia 2. Ten sam park, taka sama pogoda. Przez kilkanaście minut oglądam coś na YouTube, po czym włączam aparat. Moim oczom od razu ukazuje się takie ostrzeżenie:

overheat2

Po wykonaniu kilku zdjęć aplikacja aparatu się wyłącza. Bez komentarza. Teoretycznie, dzięki temu, że Sony odświeża swoje flagowce dwa razy w roku, projektanci tej firmy powinni mieć możliwość szybkiego reagowania na takie sytuacje. No wiecie – zawsze coś może pójść nie tak i nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Ale powielania tego samego błędu któryś raz z rzędu po prostu mnie przerasta. Nawet jeśli wspomniana kilka akapitów wyżej aktualizacja oprogramowania sprawia, że kamera nie wyłącza się po 2 minutach, a po 10, to i tak jest to moim zdaniem niepoważne, bo przecież dokładnie to samo działo się w starych Xperiach. Ile można?

To nie jedyna rzecz związana z aparatem, którą przydałoby się naprawić, a z którą nic nie zrobiono. Xperia Z3+ ma ten sam aparat, co Xperia Z3. Oznacza to, że nadal nie ma on stabilizacji, wykonywane nim zdjęcia są nadal mocno odszumiane i dziwnie przetwarzane, nadal brakuje tu trybu HDR w zdjęciach w pełnej rozdzielczości, a optyka nadal ma ogromne problemy z dystorsją:

dist

Podsumuję to tak. Moim zdaniem Lumia 640 XL ma lepszy aparat od Xperii Z3+ (choć ma „zaledwie” 13 MP), a kosztuje mniej niż 1000 złotych. Może w smartfonie innej marki by mi to nie przeszkadzało, ale przecież Sony tworzy najlepsze matryce fotograficzne na rynku, więc aparaty w ich telefonach powinny roznosić konkurencję jak tajfun kury, a nie dostawać bęcki.

Kolejna ofiara Snapdragona 810

Sanpdragon 810 to prawdopodobnie najbardziej nieudany procesor w krótkiej historii smartfonów, i nie zmienią tego żadne zapewnienia Qualcomma, że wszystko jest z nim w porządku. W Xperii Z3+ jest montowany najnowszy stepping tego układu, który ponoć ma być chłodniejszy. Nawet jeśli jest, to i tak zamykanie tego procesora w tak cienkiej obudowie ze szkła nie mogło dać dobrych rezultatów. No i nie dało.

Xperia Z3+ jest ciepła. Tył tego smartfona robi się ciepły już po kilku minutach zwykłego użytkowania,  w czasie grania w wymagającą grę 3D górna część obudowy robi się nieprzyjemnie ciepła, a w czasie wykonywania niektórych operacji obciążających procesor (na przykład jednoczesnego aktualizowania kilku aplikacji), okolice loga NFC może się zrobić na tyle gorące, że nie można na nich utrzymać dłoni przez dłużej niż kilka sekund. A jakby się chciało na tym telefonie trochę pograć w jakiś ciepły dzień, a potem nagrać coś kamerą... Cóż, radzę nie próbować ;) Nie to, żeby poprzednie Xperie należały do najchłodniejszych telefonów, ale do Xperii Z3+ nie mają startu, choć przecież poprzednicy „plusa” są już dość znani z tego, że ich szklany tył może pęknąć z powodu zbyt dużej ilości ciepła wydzielanego przez procesor i aparat...

Mamy tu więc małą powtórkę z HTC One M9. Jak wspomniałem, nie wiem jak to wygląda po najnowszej aktualizacji, ale na starszym oprogramowaniu sprawdziłem jak zachowuje się procesor tego smartfona w różnych sytuacjach i wyglądało to jakoś tak:

  • gdy obciążony jest jeden rdzeń, to utrzymuje on stały zegar 2 GHz (czyli maksymalny)
  • gdy obciążone są dwa rdzenie, to ich zegary skaczą między 1,5 a 2 GHz
  • gdy obciąży się cztery lub więcej rdzeni, to po kilku chwilach zegary dużych Corteksów są spowalniane poniżej 1 GHz
  • GPU po kilku minutach grania traci niemal połowę swoje wydajności

Połączenie tego wszystkiego daje dość zabawne wyniki. Wydajność jednowątkowa Xperii Z3+ jest naprawdę dobra i widać tu spory progres w stosunku do poprzedniego modelu, dzięki czemu strony internetowe ładują się bardzo szybko, a interfejs działa idealnie płynnie. Czyli tu wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Ale gdy zacznie się kopać głębiej...

gb3_1

3dmphys_u

trexhdb

x264_2p

Test fizyki 3DMarka jest wykonywany po dwóch relatywnie długich testach graficznych, a więc wtedy, gdy procesor jest już rozgrzany. Jak widać, w takiej sytuacji wydajność procesora Xperii Z3+ spada poniżej poziomu Snapdragona 801 Xperii Z3. Podobnie jest w przypadku testu x264, który brutalnie wyciąga na wierzch jak dramatycznie throtlowana jest jednostka centralna Xperii Z3+ w czasie dłuższego obciążenia. A test GFXBencha mówi sam za siebie. Reasumując, choć Xperia Z3+ teoretycznie jest wyposażona w mocniejszy procesor niż Xperia Z3, to w tym przypadku – z powodu wysokich temperatur wymuszających agresywne spowalnianie taktowania – na dłuższą metę oferuje on mniejszą wydajność niż jego poprzednicy. A aktualizacja ograniczająca temperatury zapewne sprawi, że będzie to wyglądało jeszcze gorzej. Postaram się zdobyć jeszcze raz egzemplarz testowy Xperii Z3+ i zobaczyć, które kurki w niej poprzykręcano.

Jeszcze jedno

Projektantom Sony udało się popsuć jeszcze jedną rzecz. Ostatnie Xperie Z można było chwalić za ich czas pracy na akumulatorze. Xperia Z3+ cofa się pod tym względem do poziomu Xperii Z1:

wifisurfh

Jakoś to będzie!

Xperia Z3+ przypomina posiłek w restauracji, w którym każde danie jest przygotowywane przez innego kucharza, bez wiedzy o tym, co przygotowują pozostali szefowie kuchni. Czyli każde z tych dań samo w sobie jest smaczne, ale po połączeniu ich ze sobą można dostać niestrawności. Jak po zjedzeniu śledzia z bitą śmietaną i truskawkami.

Przekładając ten przykład na terminologię smartfonową, Xperia Z3+ wygląda na papierze bardzo dobrze – jedna ekipa zaprojektowała świetnie wyglądającą i zgrabną obudowę, inna wybrała wydajny procesor, inna dopracowała takie elementy jak głośniki i wyjście słuchawkowe, a jeszcze inna przyprawiła to atrakcyjnymi usługami Sony. Jednak po połączeniu ze sobą tych technologicznych dań okazuje się, że to wszystko po prostu nie działa, bo gdzieś po drodze zabrakło komunikacji i zdrowego rozsądku.

Najgorsze jest jednak to, że Sony zdaje się w ogóle nie uczyć na swoich błędach i nie słuchać swoich użytkowników, bo pewne problemy Xperii Z3+ mają swoje korzenie aż w Xperii Z2. A to według mnie jest coś niewybaczalnego i stąd się wziął tak negatywny wydźwięk tego wpisu. Naprawdę szanuję markę Sony i życzę tej firmie jak najlepiej, ale wprowadzanie do sprzedaży drogich i tak niedopracowanych telefonów to nie jest właściwa strategia rozwoju i sposób na zdobywanie uznania użytkowników. Nowa aktualizacja oprogramowania zapewne trochę poprawi sytuację i sprawi, że będzie to używalny telefon, ale tak naprawdę będzie ona jedynie łagodziła pewne skutki chorób toczących najnowszą „zetkę”, a nie leczyła stojące za nimi przyczyny. Dlatego bardzo proszę o zmianę podejścia z „jakoś to będzie”, na „jakość niech będzie”, bo moje serce może nie wytrzymać kolejnego telefonu tego typu.

xperia_z3plus_3

Komentarze
=-Mav-=
20 czerwca 2015, 07:08
PKP - pięknie, urwał, pięknie :) I oni się dziwią że ich dział mobile przynosi straty? Przecież taki telefon to śmiech na sali. Ciepło nie pozwala normalnie korzystać ze sprzętu od kilku generacji wstecz, aparat beznadziejny mimo tego że matryce sony ma świetne... Co tu więcej pisać? Poszukując nowego smartfona nawet nie będę brał topowych Xperii pod uwagę. I pewnie nie ja jeden.
19
Kowal
20 czerwca 2015, 08:15
Co za szajs :D
7
*Konto usunięte*
20 czerwca 2015, 08:20
Jakość chińska w cenie japońskiej. Nie no żart. Dziś wydaje się, że M9 jest całkiem udany na tle tego o czym tu piszesz. Żeby nie powiedzieć perfekcja, a S6 to jakiś kosmos.
Pisz Pan arty... G4/Z3+ czekamy!
Edytowane przez autora (2015.06.20, 10:08)
16
liko
20 czerwca 2015, 08:21
Zostaje konkurencja... Ten tekst ostatecznie pozbawił mnie złudzeń co do Xperii...
7
wuzetkowiec
20 czerwca 2015, 08:38
I pomyśleć, że to właśnie Sony jest niekwestionowanym liderem produkcji modułów foto do smartfonów, tabletów itp urządzeń. Inni producenci słuchawek, korzystając z tych modułów potrafią sklecić bardzo dobrze działający aparat, a Sony permanentnie daje ciała. Kabaret.
14
rops
20 czerwca 2015, 08:40
Smutne, szczególnie, że mam Z3. Jeśli dział mobilny padnie pewnie skończą się aktualizacje. Z3 mi się podoba, chociaż nie potrafię jej wybaczyć zdjęć, jak komuś w pracy mówię, że robi słabe zdjęcia to nikt mi nie wieży, jak pokazuje to mówią, że nie potrafię robić. Sony ma naprawdę dobrą markę, ale ciężko pracują na jej pogrzbanie
2
katystopej
20 czerwca 2015, 08:45
Aaaa czyli tak działają dzisiejsze smarty na Androidzie :) ostatni mój android to samsung galaxy s advance, wymieniony na lumie 520. Nie mówię że WP jest najlepszy, ale dla kogoś, kto potrzebuje mieć kontakt ze swiatem, szybki sms, telefon, gps to WP bez bajerów androidowych jest zdecydowanie lepszy, o zaletach foto nie piszę bo nawet w tym artykule to przytoczono, i to lumia 640XL za 700-800zł. Ale jeśli ktoś potrzbuje jakichś specjalnych programów to jest skazany na Androida bo w WP z tym jest lipa.

Ogólnie stabilność działania i niezawodności systemu - WP

Bajery - Android
0
VSS
20 czerwca 2015, 09:06
witam ,
po przygodzie z Z3 bardzo prawdopodobne jest ze wrócę do Samsunga , problemy ktore przytrafily sie mojej Z3 :
-zaślepka USB po prostu oddzieliła sie od Uszczelki
- zasięg LTE jak i internet funkcjonuje poprawnie to często jest brak dostępu do sieci GSM brak możliwości odbierania połączeń jak i dzwonienia az do ponownego restartu telefonu
- korzystanie z przeglądarki za pomocą sieci LTE rozgrzewa tylna cześć obudowy podobnie jak przy nagrywaniu 4K
-samoczynne zamykanie procesów rożnych App https://youtu.be/b0N7naxjJy0
- po pierwszym RMA mam odczucie iż tylna cześć obudowy jest z miękkiego tworzywa,
z zalet to faktycznie matryca jest bardzo dobra jednak w nawale drobnych problemów to wydajna bateria jak i matryca jako pozytywy znikają w cieniu dręczących usterek,
do codziennego użytkowania Z3 jest jak dla mnie słabo poręczna, jednak w przypadku korzystania z przeglądarki Internetowej jest bardzo praktyczna,
jestem świadomy tego i pewne niedogodności są możliwie pośrednio spowodowane brandingiem operatorów lub same App ,
osobiście odinstalowałem cały zbędny soft w postaci App i o dziwo braki zasięgu GSM jak i crash App spadł do minimum , jednak jak by nie było nowy produkt wyciągnięty z opakowania powinien funkcjonować bez problemowo bez potrzeby ingerencji użytkownika .
czy to będzie Z3+ czy Z4+/-*² myślę ze dużych zmian nie będzie na tyle bym ponownie mógł się przekonać do flagowego produktu Sony.
0
mikilys
20 czerwca 2015, 09:19
I dlatego mam Z2... Ślepy pęd za nowościami jest bezsensowny :)
3
Piccardo
20 czerwca 2015, 10:08
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?
2
*Konto usunięte*
20 czerwca 2015, 10:10
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?

S6 głośnik z boku (kompromis), brak gniazda SD, rewelacyjny ekran, dobry głośnik.

M9 choć ekran jest 'tylko' dobry to ma rewelacyjne głośniki, gniazdo SD, dobrze leży w dłoni.

Soft w obu się nie tnie. S6 jest bardziej rozbudowany.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 10:14)
0
marcushp
20 czerwca 2015, 10:15
Ja na swojego Z3 Compact złego słowa nie mogę powiedzieć. Mam go od 4m. i jeszcze nie znalazłem żadnej wady. Aparat intensywnie przetestowałem w Górach Stołowych i zdjęcia wyszły świetnie. Zero problemów z jego przegrzewaniem się.
1
miekrzy
20 czerwca 2015, 10:27
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?

HTC One M8? :D
7
muffin118
20 czerwca 2015, 10:43
Z2 ma najlepszą wydajnosc po rozgrzaniu, bo ma najgrubsza obudowe i jakos to cieplo zdazy sie wypromieniowac, na Z3 juz jest gorzej bo przycieli obudowe, a na + wiadomo bylo ze bedzie tragedia - mniejsza bateria, grzejnik 810 i ścieta obudowa - i tak jest
0
mocu1987
20 czerwca 2015, 11:04
Testowanie takiego urzadzenia to jakaś kara.. z pewnoscia nie bedziecie tesknic za tym modelem.
4
wrekawek
20 czerwca 2015, 11:12
W tym teście fizyki 3dmarka to nawet mój g2 wypada lepiej:) Najpierw AMD mi pokazało, że mój 7850 nie taki stary, teraz sony dowartościowuje mi telefon:)
5
smilehunter
20 czerwca 2015, 11:16
Niestety, bardziej Z3 minus.
3
Stjepan
20 czerwca 2015, 11:31
Kiedyś miałem SE Xperia X10 Pro jak na swoje lata to był dobry telefon ale niestety się zestarzał i go sprzedałem.
2
tomaster
20 czerwca 2015, 13:44
Sony 'jakość' na poziomie HTC, obie firmy niedługo zdechną na własne życzenie.
2
tokariew
20 czerwca 2015, 13:59
Jak do tej pory tegoroczne flagowce zaliczają mniejsze, lub większe cofnięcia się względem zeszłorocznych poprzedników.
Wydaje mi się że g4 od lg jak do tej pory jest najciekawsze
9
tracer123
20 czerwca 2015, 14:10
jakim cudem macie taki czas pracy xperii z1? :)
raz w życiu udało mi się osiągnąc 8h na wyświetlaczu.
tryb samolotowy, jasność prawie na minimum i nic nie robiłem oprócz oglądania filmów.

normalny czas pracy xperii z1 (internet/aparat) to max 6h. więcej się nie da.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 14:11)
-1
Cwaniak666
20 czerwca 2015, 14:20
Zawsze zetki mi sie podobaly, w zeszlym roku kupilem z1. Po pozytywwnym użytkowaniu w lutym zmienilem na z3 copper. Po 2 miesiacach ekran sam z siebie sie odkleił. Wprawdzie serwis szybko to naprawil to telefon odrazu poszedl na sell. I tak oto stalem sie uzytkownikiem s6 gold a do sony dlugo nie wróce albo nigdy. Aha myslalem, ze sony ma dobry aparat
0
el_profeta
20 czerwca 2015, 14:33
Popatrzcie gdzie jest problem Sony. https://talk.sonymobile.com/t5/Software-Up.../1002990#M23950
Pod ich własną stroną ludzie proszą o zmiany (nie mówiąc o innych stronach XDA itp). 41 stron błagania (smutne to) o poprawki które ciągną się już od xperii z1, a w między czasie lg i samsung zdołali już 2x wprowadzić diametralne zmiany. Możecie szukać łaskawie odpowiedzi przedstawicieli sony ale ich nie znajdziecie bo mają klientów w dupie (jak kiedyś htc). Jeśli rozważacie zakup tego urządzenia to odradzam (jako posiadacz z3). Nie dlatego że to złe telefony (zły to jest ich aparat i wszystko co jemu towarzyszy) ale za opieszałość producenta i brak poprawy mimo tego, że użytkownicy marnują czas i dają odpowiedź zwrotną co powinno się poprawić by grono klientów zostało. Weźcie LG czy Samsunga, na dzień dzisiejszy to mniej stresowe słuchawki z Androidem, trzeba nagradzać ich za wprowadzanie zmian w dobrym kierunku bez proszenia.

Pozdrawiam.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 14:36)
0
marcin_kg
20 czerwca 2015, 14:52
I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno temu mieć sprzęt od Sony to było coś...
1
el_profeta
20 czerwca 2015, 15:10
katystopej (2015.06.20, 08:45)
Aaaa czyli tak działają dzisiejsze smarty na Androidzie :) ostatni mój android to samsung galaxy s advance, wymieniony na lumie 520. Nie mówię że WP jest najlepszy, ale dla kogoś, kto potrzebuje mieć kontakt ze swiatem, szybki sms, telefon, gps to WP bez bajerów androidowych jest zdecydowanie lepszy, o zaletach foto nie piszę bo nawet w tym artykule to przytoczono, i to lumia 640XL za 700-800zł. Ale jeśli ktoś potrzbuje jakichś specjalnych programów to jest skazany na Androida bo w WP z tym jest lipa.

Ogólnie stabilność działania i niezawodności systemu - WP

Bajery - Android


Po słowach ' mój android to samsung galaxy s advance' już można zaprzestać czytania tego nieobiektywnego komentarza..
Oceniasz całego androida i wszystkich producentów na postawie swoich przeżyć z nieudanym średniakiem jakim był s advance. Tutaj mówimy o problemie jednego producenta i jednej serii telefonów (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
Na koniec argument jakoby WP był lekarstwem na wszystko.. No niestety nie tylko bajerów w nim brakuje ale to nie miejsce na tą dyskusję i nie czuję byśmy byli równymi kompanami do dyskusji.
Pozdrawiam.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 15:11)
2
Piccardo
20 czerwca 2015, 15:44
el_profeta (2015.06.20, 14:33)
Popatrzcie gdzie jest problem Sony. https://talk.sonymobile.com/t5/Software-Up.../1002990#M23950
Pod ich własną stroną ludzie proszą o zmiany (nie mówiąc o innych stronach XDA itp). 41 stron błagania (smutne to) o poprawki które ciągną się już od xperii z1, a w między czasie lg i samsung zdołali już 2x wprowadzić diametralne zmiany. Możecie szukać łaskawie odpowiedzi przedstawicieli sony ale ich nie znajdziecie bo mają klientów w dupie (jak kiedyś htc). Jeśli rozważacie zakup tego urządzenia to odradzam (jako posiadacz z3). Nie dlatego że to złe telefony (zły to jest ich aparat i wszystko co jemu towarzyszy) ale za opieszałość producenta i brak poprawy mimo tego, że użytkownicy marnują czas i dają odpowiedź zwrotną co powinno się poprawić by grono klientów zostało. Weźcie LG czy Samsunga, na dzień dzisiejszy to mniej stresowe słuchawki z Androidem, trzeba nagradzać ich za wprowadzanie zmian w dobrym kierunku bez proszenia.

Pozdrawiam.


Samsunga który się cofa w rozwoju? S6 bez karty SD z wystającym aparatem i tnącym się systemem nie wspominając o aktualizacjach do momentu wydania kolejnego flagowca? To nazywasz wsparciem i postępem? Samsung to akurat kupa nie firma a serwis też zostawia wiele do życzenia.
-2
Arael
20 czerwca 2015, 15:48
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?


Myślę, że najbliższy temu opisowi (acz nie spełniający wszystkich wymogów) jest iPhone 6.
0
tomaster
20 czerwca 2015, 16:01
Arael (2015.06.20, 15:48)
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?


Myślę, że najbliższy temu opisowi (acz nie spełniający wszystkich wymogów) jest iPhone 6.


Najbliżej temu opisowi jest HTC m8, niemal ideał.
4
tomaster
20 czerwca 2015, 17:40
SysOper (2015.06.20, 17:28)
Ja mam pytanie do autora czy ma mature z j. polskiego? Nie chodzi mi o merytorykę, ale o jakość słowa pisanego. Poziom gimnazjum.

Sony może spokojnie polemizować z autorem choćby w tym akapicie:
'wyglądało to jakoś tak'
Gdzie rzetelność? To było tak, czy jakoś tak? Fatalny wpis. Dobrze, że na blogu, a nie na głównej. W końcu to onet ....


To jest blog trollu, taka forma jest pożądana.
2
Kamilkaze7
20 czerwca 2015, 17:41
el_profeta (2015.06.20, 15:10)
katystopej (2015.06.20, 08:45)
Aaaa czyli tak działają dzisiejsze smarty na Androidzie :) ostatni mój android to samsung galaxy s advance, wymieniony na lumie 520. Nie mówię że WP jest najlepszy, ale dla kogoś, kto potrzebuje mieć kontakt ze swiatem, szybki sms, telefon, gps to WP bez bajerów androidowych jest zdecydowanie lepszy, o zaletach foto nie piszę bo nawet w tym artykule to przytoczono, i to lumia 640XL za 700-800zł. Ale jeśli ktoś potrzbuje jakichś specjalnych programów to jest skazany na Androida bo w WP z tym jest lipa.

Ogólnie stabilność działania i niezawodności systemu - WP

Bajery - Android


Po słowach ' mój android to samsung galaxy s advance' już można zaprzestać czytania tego nieobiektywnego komentarza..
Oceniasz całego androida i wszystkich producentów na postawie swoich przeżyć z nieudanym średniakiem jakim był s advance. Tutaj mówimy o problemie jednego producenta i jednej serii telefonów (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
Na koniec argument jakoby WP był lekarstwem na wszystko.. No niestety nie tylko bajerów w nim brakuje ale to nie miejsce na tą dyskusję i nie czuję byśmy byli równymi kompanami do dyskusji.
Pozdrawiam.

jaki średniak? chyba najniższa półka
2
pawlo93
20 czerwca 2015, 18:01
Sony celuje w tych co mają sentyment do tej marki. Taki 40 letni kowalski pójdzie i kupi Sony'bo firma dobra' :)
2
SysOper
20 czerwca 2015, 18:05
tomaster (2015.06.20, 17:40)
SysOper (2015.06.20, 17:28)
Ja mam pytanie do autora czy ma mature z j. polskiego? Nie chodzi mi o merytorykę, ale o jakość słowa pisanego. Poziom gimnazjum.

Sony może spokojnie polemizować z autorem choćby w tym akapicie:
'wyglądało to jakoś tak'
Gdzie rzetelność? To było tak, czy jakoś tak? Fatalny wpis. Dobrze, że na blogu, a nie na głównej. W końcu to onet ....


To jest blog trollu, taka forma jest pożądana.


Może przez Ciebie trolu. Ja jednak cenię jak ktoś pisze w sposób precyzyjny i czytelny.
-1
DisconnecT
20 czerwca 2015, 18:34
Ale szajs w tym Sony tłuką :D
0
DisconnecT
20 czerwca 2015, 18:37
Hashi (2015.06.20, 18:35)


PS O zjawił się nadworny onetu..


Wolę być nadwornym, niż debilem który grozi kryminałem, a kilka zdań później używa gróźb karalnych :lol2:

BTW. Jeszcze nie dawno matryca LCD była najgorszym złem, a teraz nagle może być lepsza od OLED-a. Bzdzurzysz Panie po wyimaginowanych szkołach, wymyślisz najlepszą głupotę, aby obronić swoje kulawe argumeny :)
Edytowane przez autora (2015.06.20, 18:42)
0
Drzemor
20 czerwca 2015, 18:45
@Hasiu

Ta Twoja xperia to chyba każdą ściane w domu zna na pamięć, co?
1
DisconnecT
20 czerwca 2015, 18:50
Drzemor (2015.06.20, 18:45)
@Hasiu

Ta Twoja xperia to chyba każdą ściane w domu zna na pamięć, co?


Prawdziwy Fan Sony co rzuca sprzętem po ścianach. :E
2
Hashi
20 czerwca 2015, 18:53
DisconnecT (2015.06.20, 18:37)
Hashi (2015.06.20, 18:35)


PS O zjawił się nadworny onetu..


Wolę być nadwornym, niż debilem który grozi kryminałem, a kilka zdań później używa gróźb karalnych :lol2:

BTW. Jeszcze nie dawno matryca LCD była najgorszym złem, a teraz nagle może być lepsza od OLED-a. Bzdzurzysz Panie po wyimaginowanych szkołach, wymyślisz najlepszą głupotę, aby obronić swoje kulawe argumeny :)
Widzisz jakim jesteś de**em co potwierdzasz kolejny raz. Nie umiesz myśleć logicznie i czytać ze zrozumieniem (kolejny raz potwierdzasz, ze prawdziwy znawca elektroniki najwyższej mógłby Ci się zaśmiać w twarz). Prosze bardzo, ekran OLED o kontraście 1:10000 (po prawej; pełna jasność 5/5) i LCD 1:775 (Xperia P) w pełnym słońcu latem:
http://zapodaj.net/29456e646c18d.jpg.html
Który ekran ma większy kontrast w słońcu? Człowieku ty nie ogarniasz tego, ze ludzkie oko inaczej odbiera światło niż jakiś tam miernik pomiaru światła w warunkach studyjnych.
DisconnecT (2015.06.20, 18:37)
Hashi (2015.06.20, 18:35)

PS O zjawił się nadworny onetu..

karalnych :lol2:

Chłopie sprzedałeś się w PW, ze prawdopodobnie miałeś mój email skądś tutaj, pomimo, ze jest on prywatny (gadałem o tym moderatorem na PW) więc uważaj co piszesz bo możesz się przejechać razem z całym tym portalem...
Ubliżania mojej matce w PW nawet nie będę komentował bo to jest poziom szamba takiego jak masz w głowie i jakie reprezentuje 95% osób tutaj. O elektronice i informatyce masz zerowe pojęcie kolego. Ja miałem informatykę w 95 roku i kończyłem specjalność na studiach więc coś tam drapnąłem delikatnie temat, a ty siedzisz w tej swojej klitce i udajesz eksperta od wykresów i co najlepsze od hardwarewu (DX12 pokazał Ci dokładnie gdzie miał MS wydajność.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:00)
-2
DisconnecT
20 czerwca 2015, 18:56
Hashi (2015.06.20, 18:53)
DisconnecT (2015.06.20, 18:37)
(...)


Wolę być nadwornym, niż debilem który grozi kryminałem, a kilka zdań później używa gróźb karalnych :lol2:

BTW. Jeszcze nie dawno matryca LCD była najgorszym złem, a teraz nagle może być lepsza od OLED-a. Bzdzurzysz Panie po wyimaginowanych szkołach, wymyślisz najlepszą głupotę, aby obronić swoje kulawe argumeny :)
DisconnecT (2015.06.20, 18:37)
(...)

Widzisz jakim jesteś de**em co potwierdzasz kolejny raz. Nie umiesz myśleć logicznie i czytać ze zrozumieniem (kolejny raz potwierdzasz, ze prawdziwy znawca elektroniki najwyższej mógłby Ci się zaśmiać w twarz). Prosze bardzo, ekran OLED o kontraście 1:10000 (po prawej; pełna jasność 5/5) i LCD 1:775 (Xperia P) w pełnym słońcu latem:
http://zapodaj.net/29456e646c18d.jpg.html
Który ekran ma większy kontrast w słońcu? Człowieku ty nie ogarniasz tego, ze ludzkie oko inaczej odbiera światło niż jakiś tam miernik pomiaru światła w warunkach studyjnych.
Wolę być nadwornym, niż debilem który grozi kryminałem, a kilka zdań później używa gróźb karalnych :lol2:

Chłopie sprzedałeś się w PW, ze prawdopodobnie miałeś mój email skądś tutaj, pomimo, ze jest on prywatny (gadałem z o tym moderatorem na PW) więc uważaj co piszesz bo możesz się przejechać razem z całym tym portalem...
Ubliżania mojej matce w PW nawet nie będę komentował bo to jest poziom szamba takiego jak masz w głowie i jakie reprezentuje 95% osób tutaj. O elektronice i informatyce masz zerowe pojęcie kolego. Ja miałem informatykę w 95 roku i kończyłem specjalność na studiach więc coś tam drapnąłem delikatnie temat, a ty siedzisz w tej swojej klitce i udajesz eksperta od wykresów i co najlepsze od hardwarewu (DX12 pokazał Ci dokładnie gdzie miał MS wydajność.


Słaby ten twój moderator, szkoda było by mi czasu aby pisać na twojego maila, a sprawę z matką zostawię bez komentarza, tylko Ty mógłbyś zniżyć się do takiego poziomu, ja tego nie pisałem.
Dowody są na portalu jak jechałeś po ojcach innych użytkowników :)

Znowu szpanujesz wyimaginowanymi szkołami, nudne się to zrobiło zmień płytę :D

Maila twojego nie znam, ale fajne anonsy w necie zapuszczasz, jaki to samotny jesteś :lol2:
Edytowane przez autora (2015.06.20, 18:59)
0
Hashi
20 czerwca 2015, 18:58
No dawaj skomentuj kontrast OLED 1:10000 i LCD 1:775 w słońcu:http://zapodaj.net/29456e646c18d.jpg.html
Czemu ekran LCD ma większy kontrast w słońcu pomimo, ze jest on w mierniku ponad 10 razy mniejszy? Widzisz nie umiesz odpowiedzieć na to pytanie bo twoja wiedza ogranicza się do tego co wyczytałeś na onet i PClab.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:00)
-1
DisconnecT
20 czerwca 2015, 19:00
Hashi (2015.06.20, 18:58)
No dawaj skomentuj kontrast OLED 1:10000 i LCD 1:775 w słońcu:http://zapodaj.net/29456e646c18d.jpg.html
Czemu ekran LCD ma większy kontrast w słońcu pomimo, ze jest on w mierniku ponad 10 razy mniejszy? Widzisz nie umiesz odpowiedzieć na to pytanie bo twoja wiedza ogranicza się do tego co wyczytałeś na onet i PClab.


Ty sam tego nie wiesz, i czekasz na odpowiedź ;)
Googluj dalej :D

Umiem, ale szkoda czasu na dywagacje z betonem, który nie zna odpowiedzi na swoje pytanie.
Jesteś zakręcony jak słoik na zimę, bo sam się gubisz w swoich argumentach.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:03)
0
Hashi
20 czerwca 2015, 19:04
Ja wiem dokładnie o co biega. W słońcu praktycznie każdy ekran (nawet nawigacja z tesco) będzie miała czerń czarną jak smoła ponieważ otoczenie emituje tak dużo światła, ze nawet kolor szary jest czarny. Tutaj tylko jasność ekranu wpływać będzie na kontrast postrzegany. Tylko i wyłącznie, a ze 'P' ma ekran 900cd/m2 więc tutaj nawet OLED nie ma szans w słońcu.
Drzemor (2015.06.20, 18:45)
@Hasiu

Ta Twoja xperia to chyba każdą ściane w domu zna na pamięć, co?

Po prostu nie mam 'kondonda' i tak wygląda po 3 latach.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:07)
0
DisconnecT
20 czerwca 2015, 19:08
Aż dziw że odpowiedziałeś, logicze że LCD ma większą jasność, CCFL także osiągnie lepsze wyniki od LCD na diodach led, jednak nie chodzi tutaj o to, nie dawno jechałeś po LCD jak burej suce, a popatrz znajdują się plusy, wychodzi właśnie jak plujesz jadem na wszystko aby Twoja wypowiedź nabrała minimalnego sensu.

Hashi (2015.06.20, 19:04)

Po prostu nie mam 'kondonda' i tak wygląda po 3 latach.


Nosze telefony bez kondomów i po takim czasie co najwyżej mają lekkie ślady używania, kwestia szacunku do swoich rzeczy, dodam że nawet 'badziewiaste' samsungi które dla ciebie są złem koniecznym wyglądają bardzo dobrze po 2 latach :)
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:09)
0
Hashi
20 czerwca 2015, 19:13
DisconnecT (2015.06.20, 19:08)
Aż dziw że odpowiedziałeś, logicze że LCD ma większą jasność, CCFL także osiągnie lepsze wyniki od LCD na diodach led, jednak nie chodzi tutaj o to, nie dawno jechałeś po LCD jak burej suce, a popatrz znajdują się plusy, wychodzi właśnie jak plujesz jadem na wszystko aby Twoja wypowiedź nabrała minimalnego sensu.

Akurat LCD i LED (mówie o LED jako diodach LED) mają największą wydajność w słońcu. LCD działa jak filtr, jak żaluzja więc w słońcu jest lepsza od OLED. OLED jest genialny w pomieszczeniach, podobnie jak PDP (plazma). Mam ekrany rożnych typów i wiem który jakie ma zalety. NWZ-X1060 nie da się używać praktycznie latem, pomimo masakrycznej czerni w nocy (coś pięknego). Dla twojego info to urządzenie wyszło na rynek przed pierwszym Galaxy S1.
DisconnecT (2015.06.20, 19:08)

Nosze telefony bez kondomów i po takim czasie co najwyżej mają lekkie ślady używania, kwestia szacunku do swoich rzeczy, dodam że nawet 'badziewiaste' samsungi które dla ciebie są złem koniecznym wyglądają bardzo dobrze po 2 latach :)
Nie wiem oglądałem S5 tydzień temu w MM i farba była wydrapana na rancie dokładnie jak na tym zdjęciu:
http://zapodaj.net/8b96f972ae4b1.jpg.html (no moze nie w takim stopniu no ale sorry słuchawka za 3 klocki kiedyś?). Ja kupuje 'P' za 330pln na allegro i ogólnie to mam bekę z hejterów.
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:17)
-1
Gonzo3211
20 czerwca 2015, 19:21
Nie chcę wchodzić między wódkę, a zakąskę :D, ale przez jakiś czas używałem lumii 735 z oledem i tam widoczność w słońcu była genialna, w ogóle bez porównania do lg z lcd którego używam, więc moim zdaniem dziwna sprawa z Twoją mp3.

Co do tematu, to sam czaję się na Z3 compact i tam też występuje przegrzewanie aparatu itp?
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:25)
0
Hashi
20 czerwca 2015, 19:24
Gonzo3211 (2015.06.20, 19:21)
Nie chcę wchodzić między wódkę, a zakąskę :D, ale przez jakiś czas używałem lumii 735 z oledem i tam widoczność w słońcu była genialna, w ogóle bez porównania do lg z lcd którego używam, więc moim zdaniem dziwna sprawa z Twoją mp3.

Jeśli ekran ma powłokę absorbującą światło to tak jak najbardziej jest tak jak piszesz. Ja tylko podaje przykład odnośnie kontrastu. Miałeś PDP chyba co nie?
Wiesz doskonale, ze w słońcu ekran ten nie jest najlepszy ale jak jest juz trochę mniej światła to dewastuje LCD. Akurat tylko Nokia 701 zbliżyła się jasnością do P (a i tak ten ekran bez folii w pełnym słońcu nie jest idealny):
http://www-static.se-mc.com/blogs.dir/14/f...peria-p-eng.pdf
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:28)
0
Gonzo3211
20 czerwca 2015, 19:26
A, no chyba że tak.
0
DisconnecT
20 czerwca 2015, 19:33
Hashi (2015.06.20, 19:13)
DisconnecT (2015.06.20, 19:08)
Aż dziw że odpowiedziałeś, logicze że LCD ma większą jasność, CCFL także osiągnie lepsze wyniki od LCD na diodach led, jednak nie chodzi tutaj o to, nie dawno jechałeś po LCD jak burej suce, a popatrz znajdują się plusy, wychodzi właśnie jak plujesz jadem na wszystko aby Twoja wypowiedź nabrała minimalnego sensu.

Akurat LCD i LED (mówie o LED jako diodach LED) mają największą wydajność w słońcu. LCD działa jak filtr, jak żaluzja więc w słońcu jest lepsza od OLED. OLED jest genialny w pomieszczeniach, podobnie jak PDP (plazma). Mam ekrany rożnych typów i wiem który jakie ma zalety. NWZ-X1060 nie da się używać praktycznie latem, pomimo masakrycznej czerni w nocy (coś pięknego). Dla twojego info to urządzenie wyszło na rynek przed pierwszym Galaxy S1.


Czy ja gdzieś negowałem że pierwszy raz technikę z OLED-a zastosował samsung, wręcz przeciwnie, nigdy bym czegoś takiego nie napisał, bo była by to nieprawda.
Co do NWZ-X1060 to doskonale znam ekran z tego urządzenia ponieważ zakupiłem ten odtwarzacz kiedy przerzuciłem się na telefon który nie był z serii walkman, jednak przyszedł też czas na sprzedaż, odechciewało się nosić 2 urzędzenia przy takich rozmawiach smartfona. Mimo twoich uprzedzeń bardzo długo siedziałem na telefonach Sony Ericsson i do dziś żałuje że ten tandem się rozpadł.


Hashi (2015.06.20, 19:13)

Nie wiem oglądałem S5 tydzień temu w MM i farba była wydrapana na rancie dokładnie jak na tym zdjęciu:
http://zapodaj.net/8b96f972ae4b1.jpg.html (no moze nie w takim stopniu no ale sorry słuchawka za 3 klocki kiedyś?). Ja kupuje 'P' za 330pln na allegro i ogólnie to mam bekę z hejterów.

Akurat S5 to był dość niskich lotów smartfon pod względem jakości, wręcz nawet jakość podobnie niska do S3, ale do rzeczy.

To nie jest żaden argument, bo nawet nie wiemy ile ten telefon jest na wystawie, S5 miało już dość dawno premierę jeżeli siedzi tam tyle czasu, to w zasadzie norma, sam widziałem HTC, z wgniecioną obudową, Xperie z pękniętym Digi, Samsunga z rozwaloną ramką itd. ludzie nie dbają o telefony na wystawach są czesto wystawianie na różne próby, do tego jeszcze zwykle telefony z wystawy sa okrojonymi wersjami tylko pod przeznaczenie prezentacyjne, w tym wypadku nikt się z nimi nie będzie cackać.
0
Drzemor
20 czerwca 2015, 19:41
@Disconnect

Lepiej sie pobawić okrojoną wersją niż ceglastą atrapą :E
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:41)
0
Hashi
20 czerwca 2015, 19:45
Nie wiem, nie wnikam. Wiem jak wygląda mój po 3 latach.
Natomiast dziwi mnie negowanie jakości budowy Zetek. Z1, Z2 i Z3 przy Galaxy to dla mnie jest przepaść. Dziwi mnie tez hejtowanie na jakieś pierdoły kiedy np Z3+ jest wodoodporna i ma wejścia bez zaślepek. No kaman dla mnie jest to dość dziwne. Dystorsja w tak małym obiektywie zawszę będzie ale zrobienie szczelnej obudowy bez zaślepek i wzięcie tego na klatę to dla mnie jest większy wyczyn niz jakiś tam diigtajzer w słońcu. Ja akurat ma zboczenie na punkcie mycia rąk i możliwość umycia telefonu pod ciepłą wodą jakoś do mnie bardziej przemawia...
Edytowane przez autora (2015.06.20, 19:47)
0
Drzemor
20 czerwca 2015, 19:48
Hashi (2015.06.20, 19:45)
Dziwi mnie tez hejtowanie na jakieś pierdoły kiedy np Z3+ jest wodoodporna i ma wejścia bez zaślepek


Wodoodporność a wodoszczelność to zupełnie 2 różne rzeczy.
3
rops
21 czerwca 2015, 07:47
Jakaś masakra. Co dzieje się ostatnio na forumf!?
0
mikolaj612
21 czerwca 2015, 09:59
Większość z was nawet nie wie, dlaczego S810 ma problemy z przegrzewaniem (podobnież było z Tegrą).
Nie jest to wina procka (a jeśli już to w mniejszym stopniu), a wina producenta telefonu.
Nikt mi nie powie, że taki SoC może być chłodzony cieniutką blaszką EMI o grubości poniżej 1mm oraz beznadziejnym termopadem.
Po prostu ten procesor w telefonie nie ma realnie na co oddać tego ciepła stąd jest jak jest.
Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiadają producenci.
Co do warstw polaryzacyjnych, oleofobowych i jakie tam chcecie to żadna nowość, że Sony nie używa Gorilla Glass, który pewnie ma to wszystko 'on-board' a innego typu szkła (kiedyś Dragon Trail, a teraz to nie wiem co).

Nie jeden fon rozkręciłem, w tym telefon z S810 i po prostu wygląda to tragicznie.
Aaa i w telefonie Sony (jak i innych) nie nagrzewa się aparat, a po prostu ciepło z SoC przechodzi właśnie na aparat, podobnie jest w LG G Flex2, bo aparat znajduje się bardzo blisko CPU.
To, że taki komunikat wyskakuje jest normalne, bo kręcenie filmów (szczególnie 4K) dość mocno ten procesor obciąża. Dodatkowo każdy aparacik w fonie (szczególnie główne) są niemal zawsze w metalowych obudowach, a metal + ciepło = się sami wiecie.

W przypadku G Flex2 SoC styka się poprzez termopad ze szkieletem telefonu, który nawet nie wiem z czego jest wykonany (bo jest elastyczny), więc jak to ma chłodzić?
Część ciepła rozprasza się poprzez punkty lutownicze oraz samo PCB (bo jest miedziane), z racji, że to BGA to układ może nie mieć tzw. 'exposed pad' który w tym przypadku służy to wymiany ciepła (część temp jest zdawana na PCB).
Dodatkowo większość telefonów jest dość dobrze spasowana i przepływ powietrza jest żaden :)

@miekrzy jak przyjdzie Ci kiedyś Samsung albo LG to poproś o możliwość rozkręcenia a zobaczysz o czym mowa.
Ew. pooglądaj zdjęcia z neta (może coś będzie) bo producenci robią ludzi w wuja.

PS: w przypadku Flexa2 LG kłamało pisząc, że ma wygiętą baterię, jest zwykła klasyczna bateryjka :

http://www.originalpartsmobile.com/image/c...01o-650x650.jpg
http://www.originalpartsmobile.com/image/c...02o-650x650.jpg
Widać jak byk, że wygięta nie jest ;)
1
*Konto usunięte*
21 czerwca 2015, 11:30
@up
Tylko ta sama buda jest w M8 i M9....
M8 grzeje się mniej.
1
mikolaj612
21 czerwca 2015, 12:41
M8 ma inny procesor.
Poza tym obudowa ta sama, ale PCB i rozmieszczenie elementów na nim nie musi być takie samo.
To nie jest płyta główna w PC, że procesor przekładasz i dobranoc :)
0
tokariew
21 czerwca 2015, 16:47
Throlling może nie w takim stopniu jak w tegorocznych flagowcach występuje w starej mydelniczce s3. Przeglądanie zwykłe neta i dobijamy do 60 stopni na procesorze, bardzo szybko, odpalimy nawet jakąś mniej wymagającą grę i praktycznie też nie da się utrzymać normalnie telefonu, bez podgrzewania paluszków. Ostatnio pobierałem jakiś większy plik na telefonie, gdy ten był podłączony do ładowarki, to bateria miała powyżej 50 stopni, a obudowa nie wiele mniej.
S6 w mniejszym czy większym stopniu również się przegrzewa, a ma exynosa, a nie snapa 810.
1
stark2991
21 czerwca 2015, 16:54
mikolaj612 (2015.06.21, 12:41)
M8 ma inny procesor.
Poza tym obudowa ta sama, ale PCB i rozmieszczenie elementów na nim nie musi być takie samo.
To nie jest płyta główna w PC, że procesor przekładasz i dobranoc :)


Obudowa M9 jest nawet grubsza niż w M8 a to że M9 się grzeje to jest jak byk dowód na to że S810 jest nieudany. Przypominam że pojęcie throttlingu dla M8 jest niemal obce, a M9 bije na tym polu rekordy.
1
stark2991
21 czerwca 2015, 16:57
Jeśli chodzi o tekst to cieszę się że się pojawił. Niestety, Sony nie ma za co chwalić w tym roku, tak samo jak HTC. Zdjęcie kartki w kratkę mnie rozwaliło na łopatki. Niby-flagowiec? :D LOL. A jednak da się jeszcze bardziej przykręcić S810. Po co te A57, wyłączmy je w cholerę! :D
Ale słaby ten rok, masakra :/
Edytowane przez autora (2015.06.21, 16:57)
1
mikolaj612
21 czerwca 2015, 18:21
M8 się grzeje jak cholera i zwalnia jak cholera.
Miałem 2 szt to wiem jak jest :)

Obudowa ma mało do gadania, jak pisałem to, że wizualnie takie same to nie znaczy, że w środku rozkład elementów jest ten sam.
Nie bronię nikogo, ale to tak proste nie jest, poza tym HTC to 2kg taśmy w środku i innych głupot, więc jak to ma efektywnie być chłodzone :) ?
0
*Konto usunięte*
21 czerwca 2015, 19:43
@up
M8/M9 mają podobny rozkłąd komponentów. Podobny projekt. Generalnie M8 był najlepszy z wielkiej trójki ponieważ miał najlepsze odprowadzenie ciepła i dzięki temu z najlepiej sobie radził z tym problemem....

W M9 natomiast jest dramat. Problemem w ogólnym rozrachunku nigdy nie jest konstrukcja telefonu tylko pobór energii przez SoC. To są układy pasywne mają działać na nominalnych zegarach w zamkniętej obudowie z plastiku i tyle. Naprawdę trzeba by spieprzyć coś dramatycznie, by to nie działało

To nie ma prawa się grzać. Jest to wina pędem na benchmarki. Spójrz na Xperię Z1 i Z3 Compact....
Ten sam fizycznie SoC, ale Z3 ustawiony agresywniej na benchmarki efekt? Większy MHz w krótkich testach... w ogólnym rozrachunku mniejsza wydajność niż Z1.
Wniosek?
Ustawić zegary na racjonalny próg bo za zegarem idzie podniesiona krzywa napięć co potęguje wydzielanie ciepła.
Edytowane przez autora (2015.06.21, 19:47)
1
mikolaj612
21 czerwca 2015, 20:03
@SunTzu Ty w ogóle nie ogarniasz tego o czym piszę :)
Pasywny to może być element pojedynczy, SoC to układ aktywny.

Z1c jest grubsza jakbyś nie pamiętał.
Zegary nie mają z tym aż tak wiele wspólnego jak się Tobie wydaje.

Układ ma jakieś TDP, problemem jest nieefektywne odprowadzanie ciepła i wszystko w temacie.
1
stark2991
22 czerwca 2015, 00:19
mikolaj612 (2015.06.21, 18:21)
M8 się grzeje jak cholera i zwalnia jak cholera.
Miałem 2 szt to wiem jak jest :)

Obudowa ma mało do gadania, jak pisałem to, że wizualnie takie same to nie znaczy, że w środku rozkład elementów jest ten sam.
Nie bronię nikogo, ale to tak proste nie jest, poza tym HTC to 2kg taśmy w środku i innych głupot, więc jak to ma efektywnie być chłodzone :) ?

Eeee, troll? Kolego, mam M8...
Grzać może i się grzeje, jak gram w nagrzanym autobusie to mnie parzy i GPU throttluje ale jak była zima to ten telefon w grach robił się ledwo ciepławy a o spadkach wydajności nie było mowy.
Jeśli chodzi o CPU to nie dałem rady go zmusić żeby zszedł z zegarami poniżej 1.7GHz a zapuszczałem stress test na CPU gdzie obciążenie było ciągle maksymalne i temp baterii rosła do blisko 50 stopni (czujnika temp CPU ten telefon niestety nie posiada)
Także za przeproszeniem o czym Ty pierdzielisz?
1
*Konto usunięte*
22 czerwca 2015, 00:37
mikolaj612 (2015.06.21, 20:03)
@SunTzu Ty w ogóle nie ogarniasz tego o czym piszę :)
Pasywny to może być element pojedynczy, SoC to układ aktywny.

Z1c jest grubsza jakbyś nie pamiętał.
Zegary nie mają z tym aż tak wiele wspólnego jak się Tobie wydaje.

Układ ma jakieś TDP, problemem jest nieefektywne odprowadzanie ciepła i wszystko w temacie.

Jeszcze wyjdzie, że im grubsza obudowa tym łatwiej odprowadzić ciepło.

No i powoli dochodzimy do sedna. Im niższy pobór energii tym mniejszy problem z przegrzewaniem układu.
Dalej nie kapujesz, że mając fizycznie dwa takie same układy. Jeden z bazowym zegarem 2,3GHz, a drugi 1,5GHz to ten drugi docelowo będzie wydajniejszy, a chwilowo ten pierwszy.
I tyle... gdyby Qualcomm ustawił zegar bazowy 20-40% niższy problem byłby drastycznie mniejszy, bo krzywa napięć dla 1,5GHz będzie dużo niższa niż 2,3GHz.

Problemem jest zbyt duże wydzielanie ciepła przez aktualne procesory, a nie to, że telefony nie mają ciepłowodów i radiatorów.
Edytowane przez autora (2015.06.22, 00:43)
0
Podhalańczyk
22 czerwca 2015, 02:30
Szkoda bo liczyłem że kupie Z4,ke ... Mial wyjsc jedyny wodoszczelny telefon z długim czasem pracy na jedn doladowaniu, do tego smuklejszy i z portami wodoszczelnymi, wyszla kasza w postaci 810 ki, ekranu z widocznym dogitajzerem i 60% wczesniejszej baterii, porazka
1
mikolaj612
22 czerwca 2015, 08:47
Podhalańczyk (2015.06.22, 02:30)
Szkoda bo liczyłem że kupie Z4,ke ... Mial wyjsc jedyny wodoszczelny telefon z długim czasem pracy na jedn doladowaniu, do tego smuklejszy i z portami wodoszczelnymi, wyszla kasza w postaci 810 ki, ekranu z widocznym dogitajzerem i 60% wczesniejszej baterii, porazka


Siatka digitizera widoczna jest w każdej nowej Xperii, w Z3 i Z3c także.
1
krooooolik
22 czerwca 2015, 12:08
miekrzy (2015.06.20, 10:27)
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?

HTC One M8? :D

Heh, Piccardo pisał że nie potrzebuje wideo 4k a nie że chce aparat 4M(pix) :) Sorry, ale HTC z M8 uczyniło podobną rzecz co Sony z Z3+, mianowicie przeniosło do nowego modelu wadę modelu starego. O ile w M7 4Mpix można było uznać za próbę bycia innowacyjnym, to 4Mpix w M8 pozbawione dodatkowo OIS było strzałem w kolano.
@Piccardo, nie ma telefonu idealnego. Osobiście używam Z3. Bez szukania dużych wad na siłę to jestem zadowolony. Z małych wad: dioda powiadomień jest prawie niewidoczna już z około półtora metra jesli tel leży na stole/biurku. Z wad 'widziały gały co brały': tak nieporęcznego kanciastego nieergonomicznego telefonu jeszcze nie miałem :)

1
pkulka
22 czerwca 2015, 18:09
Ale śmieć
1
ARGmaster
22 czerwca 2015, 22:51
I pomyśleć że wystarczyło by trochę dobrych chęci i mogli by wybrnąć jak HTC ze swoim One M9 który suma sumaru nie jest taki zły chocjaż mu trochę brakuje ale bardzo chwalonym designem nadrabia i jak dla mnie to może się podobać i być dobrym wyborem ale Z3+ ? Przecież to dokładnie te błędy których konsekwencji i istnienia HTC udało się uniknąć...
-1
Natha
23 czerwca 2015, 03:58
Piccardo (2015.06.20, 10:08)
W takim razie co kupić? Chciałem Z3 ale okazuje się że też za kolorowo nie ma Z3+ to już w ogóle... Chciałbym dobry ekran 5' głośniki z przodu nie z tyłu... nie interesuje mnie 4k (foto wideo), fhd wyświetlacz wystarczy (jasny) szybki nie tnący się soft (kilka aplikacji odpalanie-przechodzenie płynne) karta pamięci! Istnieje chociaż 1 taki?

Istnieje i wpisuje się praktycznie w 100% w Twoje życzenia - HTC ONE M8 :)
2
Zaloguj się, by móc komentować